„Sprawiedliwi z Markowej”. Konkurs MEiN i IPN dla nauczycieli na scenariusz lekcji

MEiN zachęca nauczycieli historii i innych przedmiotów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie „Sprawiedliwi z Markowej”. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu scenariusza 45-minutowej lekcji poświęconej rodzinie Ulmów i stosunkom polsko-żydowskim w czasie II wojny światowej.

Założenia konkursu przedstawili na wspólnej konferencji prasowej Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek i Wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Mateusz Szpytma.

Jak wskazano „celem konkursu jest m. in. rozszerzenie warsztatu pracy nauczycieli o kreatywne i innowacyjne metody nauczania historii oraz wykorzystanie zdobytych w konkursie kompetencji, do poszerzania wiedzy uczniów o Holokauście i polskiej pomocy Żydom w czasie II wojny światowej”

Nauczyciele mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 30 października 2023 r. na adres poczty elektronicznej podany w ogłoszeniu konkursowym, które 8 września 2023 r. zostanie opublikowane na stronach internetowych właściwego dla danego województwa kuratorium oświaty.

Trzy najlepsze prace w województwie, które zakwalifikują się do ogólnokrajowego etapu konkursu, zostaną wskazane w komunikacie na stronie internetowej kuratorium oświaty nie później niż 10 grudnia 2023 r.

Więcej informacji tutaj

(GN)

Fot: MEiN

Hłasko, Ulmowie, olimpijczycy – Sejm wybrał patronów roku 2024