Sukces Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej. W wakacje nadal będą nauczać w sieci

Nauczyciele z Kujawsko-Pomorskiej e-Szkoły nie zakończyli lekcji wraz z końcem roku szkolnego. W lipcu e-szkoła rusza z nowym z programem wakacyjnym. „Przygotowujemy ofertę, która pozwoli uczniom w ciekawy sposób rozwinąć wiedzę o regionie, poznać dziedzictwo oraz kulturę Kujaw i Pomorza” – czytamy na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Przez czternaście tygodni nauki nauczyciele przeprowadzili w e-Szkole blisko 850 zajęć, które obejrzało 2,5 miliona osób (1,8 miliona wyświetleń na YouTube i 700 tysięcy na Facebooku).

Kanał subskrybuje blisko czternaście tysięcy osób, a ponad osiem tysięcy obserwuje na Facebooku. W inicjatywę zaangażowanych jest 35 nauczycieli specjalistów z całego regionu. Można o nich przeczytać tutaj.

Historia USA. Lekcja live z polskiego o 11:15 transmitowana na żywo. Poprowadzi ją nauczyciel Szymon Wiśniewski….

Opublikowany przez Kujawsko-Pomorska e-Szkoła Wtorek, 30 czerwca 2020

 

Ostatnie przed zakończeniem roku zajęcia w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej poprowadzili uczniowie, odbył się też koncert online.

– Na sukces Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej złożyły się przemyślana koncepcja, sprawna organizacja oraz solidna praca i profesjonalizm prowadzących zajęcia nauczycieli, a także osób odpowiedzialnych za transmisję i rejestrację lekcji – podkreśla marszałek województwa Piotr Całbecki. – Wszystkim zaangażowanym w ten projekt serdecznie dziękuję. Cieszę się, że nasza e-Szkoła nie zamyka się na wakacje. Jestem też przekonany, że spotkamy się z nią po wznowieniu regularnych zajęć jesienią – dodał.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa w liczbach:

>> 850 e-lekcji,

>> 14 tygodni nauki,

>> 2,5 miliona wyświetleń,

>> średnio 3 tysiące wyświetleń każdej lekcji,

>> 40 tysięcy reakcji i komentarzy,

>> 35 nauczycieli,

>> 76 zadanych prac domowych,

>> 20 wpadek realizatorskich,

>> 2 studia nagraniowe,

>> 2 kawy rozlane w trakcie transmisji e-lekcji.

(JK, GN)

Fot: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła/Facebook

Na Kujawach i Pomorzu rusza e-Szkoła. Wirtualne lekcje m.in. dla ósmoklasistów i maturzystów