Jubileuszowy, 30 Finał WOŚP. Nauczyciele grają z Orkiestrą!

To największa akcja charytatywna od czasów Mieszka I! Nie było nigdy takiej. To już 30 lat nieprzerwanego bycia razem z rodakami – zagrzewał  Jurek Owsiak na piątkowej konferencji przed 30. Finałem WOŚP. – Mówimy “Przejrzyj na oczy”, aby dzieci widziały tak kolorowy świat jak na naszych banerach – podkreślił. Już w najbliższą niedzielę, 30 stycznia, 1633 sztaby i blisko 120 tysięcy wolontariuszy w całej Polsce i na świecie zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

– Nie spodziewaliśmy się 30 lat temu tego, że będzie to tak wyglądało. To 30 lat to też polska historia, którą my odczuwamy. Ta historia jest tak strasznie pogmatwana, a od pięciu lat najbardziej pogmatwana. Wzięliśmy się za łby, chcemy się podzielić, używamy nieprzyjaznego języka. A nagle przychodzi Finał i jesteśmy znowu razem. Bez względu na nasze opcje polityczne czy religijne, chcemy być znowu razem – gardłował szef WOŚP.

Także ZNP aktywnie włącza się w akcję WOŚP. Zachęcamy m.in. do licytacji pióra z autografem byłego Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, przekazanego przez Bożenę Manię, prezesa Okręgu Lubuskiego ZNP. Licytacja dostępna jest tutaj

O innych nauczycielskich zbiórkach i ciekawych licytacjach można przeczytać poniżej:

W najbliższą niedzielę 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z Orkiestrą, jak co roku, grają też nauczyciele

WOŚP poza Polską zagra  m.in. w takich krajach jak Australia, Belgia, Hiszpania, Holandia, Izrael, Japonia, Norwegia, Portugalia, Rosja, RPA, Rumunia, Singapur, Stany Zjednoczone, Węgry, Zanzibar.

W studio koncertowym w Warszawie wystąpi aż 17 wykonawców m.in. happysad, Piotr Bukartyk, Dżem, Ira i Kwiat Jabłoni. Choć zalecamy wypatrywanie wolontariuszy z puszkami WOŚP, to z Orkiestrą można zagrać nawet bez wychodzenia z domu. Oto 10 sposobów ze strony WOŚP.

(JK, GN)

Fot: WOŚP/Twitter

WOŚP: Znamy końcowy wynik zbiórki podczas 29. Finału. To absolutny rekord