Uczennica z Torunia uratowała życie pracownikowi szkoły. Dziewczynka nagrodzona przez prezydenta miasta

Martynka Góralska, uczennica klasy II A ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Toruniu wezwała pomoc, ratując w ten sposób nieprzytomnego pracownika szkoły. Małą bohaterkę prezydent Torunia Michał Zaleski nagrodził grą Monopoly i przekazał jej list gratulacyjny. 

Kilka dni temu w szkole zdarzył się wypadek. Jeden z pracowników zasłabł okolicach szatni szkolnej. Dziewczynka natychmiast zaalarmowała dorosłych. Wezwano pogotowie ratunkowe i zaopiekowano się pracownikiem. Liczyła się każda sekunda.

„Jej wspaniała i odpowiedzialna postawa pozwoliła uratować życie drugiego człowieka. Ogromne brawa dla Martynki i jej najbliższych oraz nauczycieli, którzy nauczyli młodą toruniankę, jak postępować w takich sytuacjach” – napisał m.in. na Facebooku prezydent Torunia.

Wspanialej postawy gratulowali Martynce także dyrektor szkoły, nauczyciele, koleżanki i koledzy. „Zachowanie dziewczynki jest godne naśladowania. To dowód na dużą wrażliwość społeczną dziecka i dojrzałe, rozsądne zachowanie” – podkreśliła dyrektor placówki, Iwona Muszyńska w rozmowie z radiem Eska.

Szkoła nie kryje dumy z uczennicy, a koledze z pracy życzy szybkiego powrotu do zdrowia. 

(JK, GN)

Fot: Prezydent Torunia/Facebook

Obezwładnił napastnika w Brześciu Kujawskim. Pracownik szkoły: nie czuję się bohaterem