Uczniowie otrzymają “internet za złotówkę”?

Trzy działające w Polsce sieci komórkowe, w porozumieniu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, mają zaoferować uczniom i studentom specjalne pakiety internetu za symboliczną złotówkę – poinformował magazyn “Komputer Świat”

Sejm miał się dziś zająć projektem autorstwa resortu Jarosława Gowina, który miał zapewnić uczniom i studentom korzystne rozwiązania dotyczące kształcenia on-line. MNiSW jednak nie chciało informować o szczegółach projektu.

Rąbka tajemnicy ujawnił magazyn “Komputer Świat”. Z jego informacji wynika, że trzy duże sieci komórkowe w Polsce – Orange, T-Mobile i Plus – w porozumieniu z MNiSW mają zaproponować uczniom i nauczycielom dodatkowe pakiety internetowe za darmo lub za symboliczną złotówkę.

Przypomnijmy – podobną ofertę, i to na wniosek prezesa ZNP Sławomira Broniarza, skonstruowała sieć Orange.

„Zdajemy sobie sprawę, że nauka online stała się wyzwaniem dla wszystkich, dlatego odpowiadając na potrzeby uczniów i ich rodziców, studentów oraz nauczycieli przygotowujemy rozwiązanie, które pozwoli korzystać z Orange Flex za złotówkę miesięcznie przez dwa miesiące. Oznacza to, że na naukę przez internet będzie do wykorzystania nawet 200 gigabajtów transferu danych” – napisał 26 marca br. prezes Orange Polska Jean-François Fallacher w liście do prezesa ZNP.

„Nauka online stała się wyzwaniem dla wszystkich.” Prezes Orange w liście do prezesa ZNP zapowiada internet za złotówkę

Swoją ofertę, tyle, że dla studentów, ma także T-Mobile. Sieć uruchomiła 1 kwietnia br. usługę pozwalającą studentom na korzystanie z platform e-learningowych 30 szkół wyższych bez zużycia pakietów danych internetowych.

Także sieć Plus – o czym poinformowało MNiSW – pracuje nad ofertą dla instytucji edukacyjnych w Polsce.

(PS, GN)