„Nauka online stała się wyzwaniem dla wszystkich.” Prezes Orange w liście do prezesa ZNP zapowiada internet za złotówkę

„Zdajemy sobie sprawę, że nauka online stała się wyzwaniem dla wszystkich, dlatego odpowiadając na potrzeby uczniów i ich rodziców, studentów oraz nauczycieli przygotowujemy rozwiązanie, które pozwoli korzystać z Orange Flex za złotówkę miesięcznie przez dwa miesiące. Oznacza to, że na naukę przez internet będzie do wykorzystania nawet 200 gigabajtów transferu danych” – czytamy m.in. w piśmie prezesa Orange Polska Jean-Françoisa Fallachera do prezesa ZNP Sławomira Broniarza.

To odpowiedź na apel Związku w sprawie pilnego uruchomienia bezpłatnego internetu dla uczniów, uczennic oraz nauczycieli pracujących zdalnie.

Prezes Orange informuje, że jego firma wspiera akcję #zostanwdomu i podjęła szereg innych działań dedykowanych uczniom i nauczycielom. Jak czytamy, Fundacja Orange organizuje m.in. seminaria dla nauczycieli – „Chcę uczyć na odległość jak zacząć”, prowadzi we współpracy z Microsoft bezpłatne webinaria dla szkół i uniwersytetów korzystających z „Zespołów poprzez edukację”; zorganizowała też internetowe zajęcia dla dzieci z klas 4-6 „Poranki z #SuperKoderami”.

„Panie prezesie pragnę jednocześnie zwrócić uwagę, że zapewnienie uczniom oraz nauczycielom dostępu do internetu w ich domach wymaga działań nie tylko po stronie operatora telekomunikacyjnego” – tłumaczy Jean-François Fallacher i wylicza działania, które w tym zakresie powinna podjąć m.in. administracja państwowa oraz firmy dostarczające sprzęt komputerowy.

(JK, GN)

Internet dla uczniów, studentów, nauczycieli. Na apel ZNP do rządu odpowiedziała… firma

Ankieta Głosu. Zapraszamy do głosowania:

W czasie epidemii szkoły mają kształcić zdalnie. Czy zdalne nauczanie to będzie:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...