Uczniowie z Polski zdobyli dwa złote i srebrny medal Mistrzostw Świata Juniorów w szachach. W szkołach przywitano ich po „mistrzowsku”

Jakub Seemann, uczeń III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu został kilka dni temu Mistrzem Świata Juniorów w szachach do lat 16, a Paweł Sowiński – uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ignacego Łukasiewicza w Humniskach (woj. podkarpackie) Mistrzem Świata Juniorów w szachach do lat 14. Srebrny medal (w rywalizacji do lat 16) wywalczył Jan Klimkowski, uczeń II LO im K.K. Baczyńskiego w Koninie. Koledzy i koleżanki oraz nauczyciele ze szkół, w których uczą się medaliści zgotowali im iście mistrzowskie powitania. Przyłączamy się do gratulacji!

Kilka dni temu we włoskim Montesilvano rozegrano zawody szachowe, w których udział wzięło blisko 800 młodych zawodników z całego świata. Były to Mistrzostwa Świata w kategoriach młodzieżowych. W rywalizacji chłopców do lat 16 zwyciężył Jakub Seemann. W finale zmierzył się z innym reprezentantem Polski, Janem Klimkowskim (zdobył srebrny krążek). Paweł Sowiński wywalczył złoto w kategorii open do lat 14.

Reprezentacja Polski wygrała klasyfikację drużynową Mistrzostw Świata Juniorów. To najlepszy start Polaków w tej imprezie od wielu lat.

W poniedziałek Jakub Seemann został przywitany przez koleżanki, kolegów oraz nauczycieli tak, jak na mistrza przystało. Były gratulacje, był szpaler i były oklaski.

„W  tym roku zdobył już  tytuł Mistrza Europy a teraz dołożył Mistrzostwo Świata Juniorów do lat 16. Jakub ma dopiero 15 lat i jest uczniem klasy 2a naszego Liceum!” – czytamy na stronie III LO w Zabrzu.

Koledzy i koleżanki Seemana ze szkoły nagrali także filmik z jego powitania i zamieścili na Facebooku. „Nawet podłoga w szkole to szachownica” – zwrócili uwagę internauci.

Z dumy pęka także Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ignacego Łukasiewicza w Humniskach (woj. podkarpackie). Paweł Sowiński, uczeń klasy VII w tej szkole został Mistrzem Świata Juniorów w szachach do lat 14.

Także w Szkole Podstawowej nr 2 im. Ignacego Łukasiewicza w Humniskach odbyła się feta na cześć Pawła Sowińskiego.

„Paweł został dzisiaj powitany gorącymi brawami przez całą społeczność szkolną na sali gimnastycznej. Swoim kolegom i koleżankom krótko opowiedział o przebiegu turnieju i sukcesie, na który pracował od wielu lat. SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!” – czytamy na stronie szkoły.

Szkoła nie zapomniała także o trzecim uczniu-medaliście z Polski. „Dziś rozpiera nas ogromna duma. Nasz uczeń – Janek Klimkowski z klasy 2b zdobył tytuł wicemistrza świata juniorów do lat 16 w szachach. Janku – gratulujemy Ci serdecznie. i życzymy dalszych sukcesów! Wracaj do „Drugiego” – czekamy, by osobiście Ci pogratulować” – cieszy się liceum w Koninie.

(GN)

Fot: Facebook

Jan-Krzysztof Duda, 23-letni student pochodzący z Wieliczki, wygrał szachowy Puchar Świata. „Nie mam miłych wspomnień z matematyką”