Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zawiesił zajęcia na czas lockdownu w regionie. Nie dotyczy to dwóch kierunków

Prof. Jerzy Przyborowski, rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, zawiesił na dwa tygodnie zajęcia na uczelni. Decyzja ta nie dotyczy dwóch kierunków: lekarskiego oraz pielęgniarstwa.

Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prof. Jerzy Przyborowski poinformował, że zawieszenie zajęć dydaktycznych w siedzibie uczelni wiąże się z bardzo trudną sytuacją epidemiczną w Olsztynie i w regionie.

“Zawieszam zajęcia dydaktyczne zaplanowane do realizacji w siedzibie uczelni na okres dwóch tygodni, tj. do 14 marca 2021 roku. Na wniosek koordynatorów przedmiotów dziekani wydziałów, dyrektorzy SZP i filii w porozumieniu z prorektorem ds. kształcenia proszeni są o podjęcie decyzji o prowadzeniu tych zajęć online lub o przesunięciu ich realizacji na późniejszy okres” – poinformował rektor zaznaczając, że zawieszenie tradycyjnej formy zajęć nie obejmuje studentów medycyny i pielęgniarstwa.

Od soboty, 27 lutego, w województwie warmińsko-mazurskim obowiązuje lockdown, który potrwa co najmniej do 14 marca. Decyzją rządu zamknięte zostały m.in. galerie handlowe, teatry, kina, baseny czy korty. Imprezy sportowe odbywają się bez udziału publiczności. Uczniowie klas I-III powrócili do nauki zdalnej.

Pełny UWM komunikat rektora można znaleźć tutaj. 

(JK, GN)

Kontrowersyjna decyzja rządu. W woj. warmińsko-mazurskim uczniowie klas I-III wracają do edukacji zdalnej

Do 30 września 2021 r. zajęcia na uczeniach wyższych mają być prowadzone w formie zdalnej