UODO: 10 stycznia wykład online dla uczniów szkół średnich pt. „Twoje dane i sztuczna inteligencja”

W najbliższy poniedziałek, tj. 10 stycznia br., o godz. 10, Urząd Ochrony Danych Osobowych organizuje pierwszy w tym roku wykład online pt. „Twoje dane i sztuczna inteligencja”. Wykład jest adresowany do uczniów szkół średnich, które uczestniczą w XII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego UODO „Twoje dane – Twoja sprawa”.

Prelegenci z UODO oraz firmy Intel Polska odniosą się do wielu zagadnień, które służą kształtowaniu świadomych postaw wśród młodzieży. Zdefiniują pojęcie sztucznej inteligencji (AI), tłumacząc przy tym, dlaczego ochrona prywatności jest szczególnie ważna w kontekście przetwarzania ogromnej liczby informacji przez zaawansowane systemy informatyczne. Podadzą praktyczne przykłady, jak stworzyć sztuczną inteligencję, a także jak ją „wytrenować” dla własnych potrzeb. Omówią również działanie AI oraz ogólne jej mechanizmy.

Jest to już kolejne spotkanie z cyklu wykładów dla uczestników programu „Twoje dane – Twoja sprawa”. Wsparcie w przeprowadzeniu transmisji zapewnia Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

Z kolei 28 stycznia br. po raz szesnasty zostanie zorganizowany Dzień Ochrony Danych Osobowych. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia będzie „Ochrona danych osobowych na co dzień”. Konferencja odbędzie się w formule online.

(GN)

Nasz patronat. Wystartowała XII edycja programu UODO: „Twoje dane – Twoja sprawa”