UODO: Jak uczniowie powinni zadbać o bezpieczeństwo danych osobowych w sieci? We wtorek wykład online

We wtorek, tj. 23 listopada br., o godz. 10, Urząd Ochrony Danych Osobowych wraz z Urzędem Komunikacji Elektronicznej organizują wykład on-line poświęcony bezpieczeństwu danych osobowych młodzieży w Internecie. Wykład jest adresowany do uczniów klas 7. i 8. szkół podstawowych, które uczestniczą w XII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego UODO „Twoje dane – Twoja sprawa”.

„Podczas webinarium eksperci odniosą się do wielu zagadnień, które służą kształtowaniu świadomych postaw wśród młodzieży. Podczas wykładu uczestnicy wydarzenia będą mogli poznać program >>Twoje dane – Twoja sprawa<<, dzięki któremu mają okazję przekonać się, dlaczego ochrona danych jest ważna w życiu każdego człowieka, w tym także uczniów – informuje UODO w komunikacie. 

Jak czytamy eksperci UODO i UKE podpowiedzą również, jak chronić dane osobowe, aby uniknąć niebezpieczeństw; zwrócą uwagę na konsekwencje braku odpowiedzialnego korzystania z sieci; podkreślą, jakie są realne konsekwencje publikowania treści w mediach społecznościowych czy braku anonimowości w wirtualnej przestrzeni; wskażą sposoby ochrony przed zagrożeniami w sieci, tj. phishingiem, hejtem, sekstingiem czy niebezpiecznymi kontaktami online.

Jest to już kolejne spotkanie z cyklu wykładów dla uczestników programu „Twoje dane – Twoja sprawa”. Głos Nauczycielski jest patronem medialnym XII edycji Programu UODO “Twoje dane – Twoja sprawa”.

(GN)

Nasz patronat. Wystartowała XII edycja programu UODO: „Twoje dane – Twoja sprawa”

Jak chronić dane osobowe w szkole? UODO przygotował specjalny poradnik: „RODO-wyprawka dla rodziców”