UODO: Na początku października rusza X edycja programu edukacyjnego „Twoje dane -Twoja sprawa”

W roku szkolnym 2019/2020 jest realizowana jubileuszowa, X edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”. Jak co roku na początku uczestnicy spotkają się na szkoleniu, które odbędzie się 2-3 października br. w Warszawie.

O tym czym jest program i jak wziąć w nim udział pisaliśmy tutaj:

„Twoje dane – Twoja sprawa”. Trwa rekrutacja do jubileuszowej, X edycji programu edukacyjnego UODO

Konferencja inaugurująca bieżącą edycję programu odbędzie się 1 października br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Rojowie (woj. wielkopolskie). To efekt współpracy Jana Nowaka, prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych oraz senatora Łukasza Mikołajczyka, przewodniczącego Senackiego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Świecie Wirtualnym.

Natomiast dwudniowe szkolenie, będzie miało miejsce 2-3 października 2019 r. w Warszawie w budynku Senatu RP. Podobnie jak w latach ubiegłych, podczas szkolenia zostaną omówione zagadnienia związane z ochroną danych osobowych w placówkach oświatowych, zasady realizacji programu oraz przedstawione zostaną propozycje ciekawych zajęć z uczniami adekwatnie do ich wieku i specyfiki szkół.

Więcej informacji można znaleźć tutaj  i tutaj.

(JK, GN)

Fot: uodo.gov.pl

***

Patronem medialnym jubileuszowej, X edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego UODO „Twoje dane – Twoja sprawa jest Głos Nauczycielski