Uwaga, konkurs dla maturzystów: „Ja, Polska, Europa, Świat – 2040”. Zgłoszenia tylko do 15 stycznia

Concilium Civitas zaprasza tegorocznych maturzystów do udziału w konkursie na esej, artykuł lub reportaż na temat „Ja, Polska, Europa, Świat – 2040”. Nagrodą jest m.in. indeks na wybrany kierunek studiów w Collegium Civitas. Organizatorami konkursu są Fundacja Collegium Civitas i Związek Nauczycielstwa Polskiego. W promocję wydarzenia zaangażowała się sama Olga Tokarczuk, laureatka nagrody Nobla w dziedzinie literatury za 2018 rok.

Concilium Civitas – grupa polskich profesorów nauk społecznych pracujących w czołowych zagranicznych uczelniach – postanowiło dowidzieć się, jakiej przyszłości chcą i oczekują Polacy wchodzący w dorosłość i ogłosiło konkurs na esej, artykuł lub reportaż na temat „Ja, Polska, Europa, Świat – 2040”.

„Wszystkich tegorocznych maturzystów serdecznie zapraszamy do udziału! Nagrodą jest m.in. indeks Collegium Civitas. Termin nadsyłania zgłoszeń konkursowych mija 15 stycznia 2020 r” – czytamy na stronie Concilium.

W konkursie mogą wziąć udział tylko tegoroczni maturzyści, uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy 12 lipca 2020 r. będą mieli ukończone 18 lat.

Konkurs „Ja, Polska, Europa, świat – 2040” posłuży również wyłonieniu pierwszej grupy członków Młodego Concilium, inicjatywy realizowanej przez Fundację Collegium Civitas.

Celem Młodego Concilium jest bardziej aktywne włączenie młodego pokolenia do udziału w debacie o sprawach publicznych i naszej przyszłości. Młode Concilium spotka się po raz pierwszy w Warszawie 13-14 lipca 2020 roku, by przez dwa dni publicznie dyskutować o najważniejszych problemach Polski i świata z członkami Concilium Civitas.

Więcej informacji i regulamin konkursu na stronie Concilium Civitas tutaj.

(JK, GN)