Uwaga! To już ostatnie dni na zgłaszanie kandydatur na Nauczyciela Roku

To już ostatnie dni na zgłaszanie kandydatur do tytułu Nauczyciel Roku 2019. Swoich faworytów bądź faworytki do 18. edycji Konkursu Głosu Nauczycielskiego można zgłaszać do 13 września.

Jak co roku szukamy nauczycieli i nauczycielek, którzy są autorytetami w swoich środowiskach, dla których praca to żywioł i pasja. Nauczycieli, którzy uczą swoich wychowanków nie tylko całek, gramatyki oraz wzorów chemicznych, ale przede wszystkim pokazują i objaśniają im świat. Jeśli więc znacie jakiegoś nietuzinkowego nauczyciela lub wychowawcę, który ma pasję, potrafi porwać młodzież i umie dostrzec potrzeby ucznia, nie czekajcie, zgłoście go do naszego Konkursu!

Na zgłoszenia czekamy do 13 września 2019 r. (liczy się data stempla pocztowego!). Dorobek nauczyciela lub nauczycielki ocenia profesjonalne jury, któremu od 2002 r., czyli od pierwszej edycji naszego Konkursu, przewodniczy prof. Stefan M. Kwiatkowski, obecnie rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz wiceprzewodniczący Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk.

Konkurs w pigułce:

>> Uczestnikiem Konkursu może być każdy, kto jest czynnym nauczycielem, bez względu na rodzaj placówki, w której pracuje (z wyjątkiem szkół wyższych), stopień awansu zawodowego, specjalność i staż pracy.

>> Kandydatów na Nauczyciela Roku 2019 mogą zgłaszać m.in. dyrekcje placówek, koledzy z grona pedagogicznego, uczniowie, rodzice, organy prowadzące, kuratoria oświaty. A także organizacje i instytucje współpracujące z nauczycielem. Można też samemu zgłosić swoją kandydaturę.

>> Wymogiem formalnym jest wypełnienie formularza i napisanie uzasadnienia wniosku oraz przedstawienie osiągnięć nauczyciela, zarówno tych, które można zmierzyć i policzyć, jak i tych, których nie da się przełożyć na liczby i procenty.

>> Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin Konkursu są dostępne na www.glos.pl/nauczycielroku. Formularz będzie także drukowany na łamach Głosu Nauczycielskiego.

>> Zgłoszenie trzeba przesłać na adres redakcji (Głos Nauczycielski, ul. J. Smulikowskiego 6/8, 00-389 Warszawa, z dopiskiem „Nauczyciel Roku 2019”) najpóźniej do 13 września 2019 r. (liczy się data stempla pocztowego!).

>> Dodatkowe informacje można uzyskać, pisząc na adres mailowy nauczycielroku@glos.pl.

Więcej informacji, w tym odpowiedni formularz zgłoszeniowy, można znaleźć tutaj:

Nauczyciel Roku 2019. Trwa 18. edycja Konkursu! Szansa dla pasjonatów!

(GN)

Na zdjęciu: Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018