15 października odbędzie się konferencja online „Jutro w szkole. Szkoła jutra” organizowana przez Fundację Orange

Jak przekuć doświadczenie zdalnego nauczania w sukces szkoły? Jak tworzyć edukację w świecie pełnym nowych technologii? O tym będzie można się dowiedzieć  już 15 października podczas konferencji online „Jutro w szkole. Szkoła Jutra”. W wydarzeniu wezmą udział eksperci i ekspertki ds edukacji i rozwijania cyfrowych kompetencji. Na wydarzenie, któremu patronuje Głos Nauczycielski, zaprasza Fundacja Orange. Udział jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

87 proc. nauczycieli musiało samodzielnie opanować obsługę narzędzi do prowadzenia lekcji online. Prawie 60 proc. rodziców dobrze oceniło przygotowanie szkół do tych warunków, ale i dzieci, i nauczyciele tęsknili za bezpośrednim kontaktem. To wstępne wyniki badań o zdalnym nauczaniu, które zrealizowali przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej, Fundacji Dbam o Mój Zasięg we współpracy z Fundacją Orange.

JUTRO W SZKOLE. SZKOŁA JUTRA – to KONFERENCJA ONLINE organizowana przez Fundacja Orange 🚀Jak przekuć doświadczenie…

Opublikowany przez ZNP Poniedziałek, 12 października 2020

 

Pełny raport zostanie zaprezentowany podczas konferencji 15 października br. Prezentacja ta będzie wstępem do dalszych debat i wystąpień. Swój udział zapowiedzieli cenieni eksperci i ekspertki ds. edukacji i innowacji, m.in.: Dr Marzena Żylińska, promotorka twórczego wykorzystania nowych technologii,  Ewa Radanowicz, ekspert ds. innowacji i zmiany, Oktawia Gorzeńska, ekspertka ds. innowacji, Marta Florkiewicz-Borkowska, Nauczyciel Roku 2017, Zyta Czechowska, Nauczyciel Roku 2019, dr Maciej Dębski, Prezes Fundacji Dbam o Mój Z@sięg.

"▶Jutro w szkole◀ jest ZMIANĄ. Jest PRZYGODĄ, na którą uczniowie czekają przez całe wakacje. Jutro w szkole to MY, NASZE…

Opublikowany przez Fundacja Orange Poniedziałek, 12 października 2020

 

Całe wydarzenie koncentruje się wokół dwóch bloków pod hasłami:

  1. Jakie będzie jutro w szkole? Debata ekspercka o kompetencjach przyszłości potrzebnych nie tylko w zdalnym nauczaniu.
  2. Jaka będzie szkoła jutra? Czyli o szkole marzeń…możliwych.

Konferencję poprowadzą Justyna Suchecka, dziennikarka edukacyjna ,i Radosław Brzózka, dziennikarz naukowy. Gość specjalny – Julien Ducarroz–prezes Orange Polska. Udział w konferencji jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Szczegóły i transmisja (odbędzie się w dniu wydarzenia, czyli 15października br. w godz.15-16:30)–dostępne na stronie http://www.jutrowszkole.pl/

Patronem medialnym konferencji jest Głos Nauczycielski

(JK, GN)

Badanie: Zdalne nauczanie oczami nauczycieli, uczniów i rodziców. „Pogorszenie relacji i samopoczucia, zmęczenie cyfrowe”