W czwartek II Konferencja Asów Internetu. Jak mądrze poruszać się po cyfrowym świecie?

Jak skutecznie uczyć w sieci i o sieci w czasach, w których program nauczania jest napięty do granic możliwości, a rodzicom brakuje czasu i umiejętności rozmowy z dzieckiem? Jak budować relacje i odnaleźć się w coraz bardziej cyfrowym świecie? O tym opowiedzą w czwartek trenerzy i goście Fundacji Szkoła z Klasą na II Konferencji Asów Internetu. 

Konferencja rozpocznie się o godz. 10:00 na stronie Fundacji Szkoła z Klasą, będzie transmitowana na Facebooku i YouTube. Udział w wydarzeniu online może wziąć każdy uczeń, nauczyciel, edukator czy rodzic.

W spotkaniu wezmą udział m.in.: prof. Małgorzata Rosalska, specjalistka ds. doradztwa zawodowego i kształcenia, Marta Florkiewicz-Borkowska, Nauczycielka Roku 2017, Agnieszka Jankowiak-Maik, znana jako Babka od histy. A o tym jak prowadzić zajęcia zdalne i rozmawiać z uczniami w trakcie pandemii, opowie Dariusz Martynowicz, laureat tytułu Nauczyciela Roku 2021. 

Od 2018 roku w programie Asy Internetu wzięło udział ponad 2 tysiące nauczycieli i 200 tysięcy uczniów w Polsce. Inicjatywa jest częścią międzynarodowego projektu „Be Internet Awesome” Google.org. „Asy Internetu” są programem edukacyjnym skierowanym do szkół podstawowych. 

Strona konferencji znajduje się tutaj, a link do wydarzenia w serwisie Facebook tutaj

(GN)

We wtorek Dzień Bezpiecznego Internetu. Powstał poradnik dla nauczycieli i rodziców o nadużywaniu ekranów przez dzieci