W kilkudziesięciu placówkach w Polsce zawieszono zajęcia stacjonarne. Zakażeni nauczyciele i uczniowie

Po tygodniu nauki stacjonarnej w kilkudziesięciu szkołach w Polsce zajęcia ponownie zawieszono z powodu zakażenia koronawirusem uczniów i nauczycieli. Taka sytuacja ma m.in. miejsce w woj. podkarpackim gdzie zajęcia zawieszono w czterech szkołach. W woj. wielkopolskim 29 placówek pracuje w systemie hybrydowym. Na Podlasiu w sumie 13 placówek edukacyjnych w związku z wykrytym koronawirusem pracuje w trybie zdalnym bądź hybrydowym.

Na Podkarpaciu zajęcia stacjonarne zostały zawieszone całkowicie do 30 stycznia m.in. dla sześciorga uczniów w Szkole Podstawowej w Dobkowicach w pow. jarosławskim. Z kolei częściowo, czyli dla pojedynczych oddziałów, zajęcia zostały zawieszone do 29 stycznia w trzech szkołach podstawowych dla łącznie 66 uczniów. Są to szkoły: w Zamiechowie (pow. jarosławski) – 7 uczniów, w Woli Mieleckiej (pow. mielecki) – 22 uczniów i w Krośnie – 37 uczniów. Zajęcia w tych szkołach zostały zawieszone z powodu zakażenia koronawirusem nauczycieli i uczniów. Łącznie pozytywne testy na COVID-19 ma 19 nauczycieli i uczniów.

Koronawirus daje się także we znaki placówkom oświatowym w Wielkopolsce. Naukę w systemie hybrydowym wprowadzono w 28 szkołach podstawowych i jednej branżowej szkole specjalnej.

Także dzieci klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 2 Suwałkach (woj. podlaskie) przeszły na nauczanie zdalne, po tym jak u jednego z nauczycieli wykryto koronawirusa. Zdalnie z powodu COVID-19 mają zajęcia także dzieci ze szkoły podstawowej w Białowieży i z przedszkola w Hajnówce.

Jak poinformowała rzeczniczka Kuratorium Oświaty w Białymstoku, w całym regionie w sumie 13 placówek edukacyjnych w związku z wykrytym koronawirusem pracuje w trybie zdalnym bądź hybrydowym: w tym trzy placówki w całości przeszły na nauczanie zdalne, pozostałe na hybrydowy.

Czy przywrócenie zajęć stacjonarnych w szkołach powinno zostać poprzedzone dobrowolnymi szczepieniami nauczycieli i pracowników oświaty?

  • tak (86%, 7 913 głosów)
  • nie (11%, 1 001 głosów)
  • trudno powiedzieć (3%, 308 głosów)

Głosujących: 9 222

Loading ... Loading ...

Wymieniła, że na zdalnym nauczaniu jest cała Szkoła Podstawowa nr 2 w Suwałkach, Szkoła Podstawowa w Białowieży oraz Przedszkole nr 1 w Hajnówce. W Podlaskiem zdecydowano się zamknąć dwie szkoły podstawowe i jedno przedszkole.

(JK, GN)

Szczepienia w oświacie. Rząd opublikował nową listę kolejkową. Bez pracowników administracji i obsługi!

 

Kraków: Prawie połowa nauczycieli przeszła bezobjawowo COVID-19? Wyniki badań