W ośrodkach ZNP też można korzystać z bonu turystycznego

Lista podmiotów biorących udział w programie Polski Bon Turystyczny wzrosła do blisko 11,5 tysiąca – informuje Polska Organizacja Turystyczna. To miejsca, w których jest możliwe wykorzystanie nowego świadczenia. Na liście znajdują się też ośrodki Związku Nauczycielstwa Polskiego m.in. w Warszawie, w Zakopanem, w Lublinie i w Suwałkach.

ZNP poleca na swojej stronie internetowe (tutaj) wakacje w hotelach LOGOS informując o atrakcyjnych cenach i zniżkach dla członków ZNP (15 proc.).

POT udostępniła specjalną wyszukiwarkę za pomocą której można sprawdzić, czy w danym obiekcie można zrealizować płatność za pomocą bonu. Podmioty turystyczne można znaleźć, wpisując uprzednio ich nazwę lub przeszukując listę po miejscowości planowanego odpoczynku. Lista podmiotów jest aktualizowana. Wyszukiwarka znajduje się tutaj.

Przypomnijmy, że od 1 sierpnia rodzice dzieci do 18 roku życia mogą korzystać z bonu turystycznego o wartość i 500 złotych. Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Świadczenie jest przyznawane na każde dziecko, na które przysługuje 500 plus; wartość bonu na dziecko niepełnosprawne zwiększa się do 1000 złotych.

Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Obsługa bonu odbywa się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Aby skorzystać z bonu, należy posiadać profil na PUE. Profil można założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej.

(GN)

Bon turystyczny. Jest termin na składanie wniosków o 500 zł na wakacje dla dzieci

To jest bardzo trudny czas, przetrwajmy go, abyśmy po pandemii nadal mogli korzystać ze związkowego dorobku