W ostatnich dniach przez COVOD-19 odeszło kilkoro nauczycieli ze Starachowic, Jawora i Łodzi. Szkoły w żałobie

Walkę z COVID-19  przegrał 49-letni Grzegorz Maciąg, wicedyrektor i nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 10  im. Szarych Szeregów w Starachowicach. W ostatnich dniach zmarł też Jacek Wieczorek, nauczyciel matematyki i dyrektor w I Liceum Ogólnokształcącym im. księcia Bolka I w Jaworze oraz dwoje nauczycieli z Łodzi: Sylwia Duda i oraz Marek Walczak.

W Starachowicach, tak jak kilka dni temu w Jaworze, społeczność szkolna szukała na własną rękę osocza ozdrowieńców, by ratować ciężko chorego. Niestety, nie udało się.

W minionym tygodniu w łódzkich liceach, z powodu koronawirusa, zmarło dwoje nauczycieli: Sylwia Duda, nauczycielka języka francuskiego, która uczyła w XII Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Łodzi oraz Marek Walczak, nauczyciel fizyki i informatyki. On również uczył w XII LO, był także wychowawcą w III Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Łodzi.

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 20 816 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło kolejnych 143 pacjentów. Od początku pandemii w kraju odnotowano łącznie 733 788 przypadków SARS-Cov-2, zmarło 10 491 zakażonych, a 306 022 wyzdrowiało.

(JK, GN)

Koronawirus. Nie żyją nauczyciel geografii z Poznania i nauczyciel historii oraz WOS z Białej Podlaskiej