W piątek Noc Naukowców. Uczelnie przygotowały moc atrakcji

W piątek 27 września w całej Europie odbywać się będzie Noc Naukowców (Researchers’ Night). W Polsce imprezy popularnonaukowe, edukacyjne i rozrywkowe zaplanowano m.in. w Małopolsce, Wielkopolsce i w Zachodniopomorskiem.

W Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej będzie można np. poznać eksperymenty i pokazy z fizyki związane z płcią piękną, dowiedzieć się więcej o laureatkach Nagrody Nobla w tej dziedzinie oraz sprawdzić, ile fizyki jest w damskiej torebce.

Zapraszamy 😀

Opublikowany przez Noc Naukowców Poznań Piątek, 20 września 2019

W programie Nocy Naukowców na Uniwersytecie Adama Mickiewicza przewidziano wykłady o tym, co się dzieje w mózgu, kiedy czytamy, będą też pokazy balonów na ogrzane powietrze, bliskie spotkania z mięsożernymi roślinami oraz wirtualna podróż do Czarnobyla.

W Szczecinie Noc Naukowców organizuje Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Wśród atrakcji m.in. chodzenie po wodzie, punkt adopcji roślin, pierwszy szczeciński stand-up naukowy, świetlne eksperymenty i chemiczny eliksir Harry’ego Pottera.

3️⃣,2️⃣,1️⃣ zaczynamy wielkie odliczanie ⭐️🌙 Do 7. Nocy Naukowców w Szczecinie pozostały już tylko 3 dni 🧠Rozpoczynamy…

Opublikowany przez Europejska Noc Naukowców Szczecin Poniedziałek, 23 września 2019

Głównymi punktami programu będą pokazy, warsztaty i wykłady przygotowane przez naukowców z ZUT-u i edukatorów z największych centrów nauki z całej Polski. Zaplanowano także spotkanie z Olą i Piotrem Stanisławskimi – dziennikarzami z popularnonaukowego bloga „Crazy Nauka”.

Uniwersytet Jagielloński zaprasza młodzież na warsztaty z drukowania 3D oraz zdobywania ukrytych informacji i łamania haseł w „Szkole hakerów”. Trochę starszych inżynierowie z Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki zabiorą na lot symulacyjny myśliwcem F16. Najmłodszymi zajmą się pracownicy Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Wiecie, że dziś rozpoczyna się astronomiczna 🍁jesień🍂❓A już w najbliższy piątek – 2️⃣7️⃣ września – rozpoczyna się…

Opublikowany przez Małopolska Noc Naukowców Poniedziałek, 23 września 2019

Wstęp na spotkania jest wolny, jednak na te wydarzenia, które w ubiegłych latach cieszyły się szczególnym zainteresowaniem – obowiązuje rejestracja.

Więcej informacji o akcji w całej Polsce można znaleźć tutaj.

(GN, PAP)

Fot: Małopolska Noc Naukowców/Facebook