W piątek odbył się kolejny Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

„Polska jest jednym z największych trucicieli w Europie, a mimo to nadal nie ma wystarczająco ambitnych planów na wyzerowanie emisji gazów cieplarnianych” − piszą organizatorzy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

W piątek w wielu miastach w całej Polsce odbywają się demonstracje w obronie klimatu. Celowo strajk klimatyczny wypada w tzw. Black Friday.

Organizatorki i organizatorzy strajku oczekują od rządu konkretnych działań: ogłoszenia stanu kryzysu klimatycznego, prowadzenia polityki klimatycznej zgodnej ze stanowiskiem Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) powołanego przez ONZ, wprowadzenia wiedzy o kryzysie klimatycznym do podstawy programowej, powołania Rady Klimatycznej, która opracuje strategię osiągnięcia neutralności klimatycznej oraz transformacji gospodarki w celu redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Do zobaczenia już w ten piątek na ulicach w całej Polsce!#DosycSlow #TerazCzynylinki do wydarzeń znajdzicie…

Opublikowany przez Młodzieżowy Strajk Klimatyczny Środa, 27 listopada 2019

„Strajk jest po to, żeby politycy wiedzieli, że będą rozliczani ze złożonych w czasie kampanii wyborczej obietnic i deklaracji. Do 2050 roku Polska i inne kraje mają osiągnąć neutralność klimatyczną. Jeśli ma się to wydarzyć, trzeba działać już dziś” − o tym na ulicach miast przypomina w piątek MSK.

Wszystkie postulaty protestujących można znaleźć tutaj.

(JK, GN)

Fot: Młodzieżowy Strajk Klimatyczny/Facebook

Finał Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Manifestacje w dużych miastach