W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka. Tak świętują szkoły

1 czerwca w Polsce obchodzimy Dzień Dziecka. Z tej okazji na tablicach szkół na Facebooku znaleźć można moc życzeń dla uczniów od grona pedagogicznego. Od wielu lat 1 czerwca w Polsce obradował Sejm Dzieci i Młodzieży. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa został odwołany.

Podobnie jak wiele szkolnych wydarzeń. W wielu placówkach oświatowych z okazji Dnia Dziecka organizowane były akademie, wydarzenia sportowe, kulturalne czy rozrywkowe. W tym roku ze względów bezpieczeństwa zrezygnowano na ogół z takiej formy świętowania. Za to Dzień Dziecka obchodzony jest w Internecie.

Dzień Dziecka

Przesyłamy moc uścisków dla wszystkich Dzieci 🙂

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa Nr 39 im.Stanisława Moniuszki w Kielcach Niedziela, 31 maja 2020

Wszystkim naszym uczniom – małym i dużym – życzymy SZCZĘŚLIWEGO DNIA DZIECKA!

Opublikowany przez ZNP Poniedziałek, 1 czerwca 2020

 

Przypomnijmy, że Dzień Dziecka ustanowiony został w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych i obchodzony od 1955 w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ.

Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu Marek Michalak do dzieci i młodzieży z okazji Międzynarodowego Dnia…

Opublikowany przez Order Uśmiechu Niedziela, 31 maja 2020

 

Organizacja Narodów Zjednoczonych obchodzi Dzień Dziecka w rocznicę uchwalenia Deklaracji praw dziecka, czyli 20 listopada. Zgodnie z sugestią ONZ, Dzień Dziecka w każdym kraju powinien być obchodzony w dniu, który jego władze uznają za najwłaściwszy.

Drodzy Uczniowie! Z okazji Dnia Dziecka, wszystkim Uczniom naszej szkoły – zarówno najmłodszym, jak i tym nieco…

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa w Cewkowie Niedziela, 31 maja 2020

 

W Polsce Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest od 1950 w dniu 1 czerwca. Po raz pierwszy zorganizowano go w związku z akcją zbierania podpisów pod Apelem sztokholmskim. Od 1952 stało się świętem stałym.

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka 👧🧑

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa w Januszowej Niedziela, 31 maja 2020

 

Przed II wojną światową z inicjatywy Polskiego Komitetu Opieki nad Dzieckiem od 1929 roku w dniu 22 września obchodzono Święto Dziecka.

Wyszukiwarka Google bardzo często zmienia swoje logo przy okazji poszczególnych świąt. Tym razem uczciła 1 czerwca, który jest świętem wszystkich dzieci.

(JK, GN)

Fot: pixabay

XXVI sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży odwołana przez koronawirusa