XXVI sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży odwołana przez koronawirusa

„Ze względu na obecną sytuację w naszym kraju, związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, z przykrością informujemy, że zgodnie z decyzją Sejmu – głównego organizatora projektu Sejm Dzieci i Młodzieży – tegoroczna XXVI sesja SDiM zostaje odwołana” – czytamy na stronie SDiM.

„Stosując się do zaleceń Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia, wykonanie zadania rekrutacyjnego w terminie określonym w harmonogramie SDiM staje się niemożliwe. Ma na to wpływ także fakt, iż miejsca takie jak: urzędy miejskie, biblioteki czy archiwa są obecnie zamknięte. Dodatkowo ze względu na trwającą epidemię nie ma możliwości zorganizowania spotkań ze świadkami historii” – informuje SDiM.

Mając na względzie Wasze bezpieczeństwo, a także obecną sytuację w naszym kraju związaną z rozprzestrzenianiem się…

Opublikowany przez Sejm Dzieci i Młodzieży Środa, 18 marca 2020

„Gdyby nawet do 1 czerwca nastąpiła zmiana tej dynamicznie rozwijającej się sytuacji, nie możemy dać gwarancji bezpiecznego udziału w posiedzeniu SDiM przy spotkaniu około 600 osób (uczestników, opiekunów, gości) w Sali Posiedzeń Sejmu. Zarówno dla organizatora SDiM, jak i współorganizatorów priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo jego uczestników oraz wszystkich osób pracujących przy projekcie. Liczymy na wyrozumiałość” – zaznaczono.

Więcej informacji na stronie SDiM tutaj.

(JK, GN)

Fot: Sejm.gov.pl

Sejm Dzieci i Młodzieży. Uczniowie bez litości dla minister Zalewskiej i reformy edukacji