W reakcji na koronawirusa uczniowie nagrali teledysk. Zachęcają do akcji #zostajewdomu

„Jeśli jesteś uczniem lub studentem – bądź odpowiedzialny za siebie oraz innych i zostań w domu! Naszym ekspresowym projektem wykonanym w naszych domach, chcemy pokazać Ci, że możesz ten czas wykorzystać na wiele sposobów. Ale przede wszystkim udowodnić, że mimo odległości można być razem i wspólnie tworzyć” – apelują uczniowie Prywatnej Szkoły Podstawowej i Prywatnego LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Dąbrowie Górniczej, którzy nagrali dla rówieśników specjalny teledysk.

Uczniowie z Dąbrowy wchodzą w skład inicjatywy Happy Choir Skłodowska. Filmik nagrali do muzyki znanej Hymnu Męskie Granie – “Początek”, a inspiracją do działania jest akcja #zostajewdomu związana z zagrożeniem epidemią koronawirusa. Teledysk do utworu powstał w jeden dzień i to na odległość. Na YouTube ma już prawie 6 tysięcy odsłon.

Po raz kolejny Happy Choir Skłodowska udowadnia, że muzyka łączy. Przed Wami apel uczniów Prywatnej Szkoły Podstawowej…

Opublikowany przez Marię Skłodowską Poniedziałek, 16 marca 2020

 

„Udało nam się do współpracy zaprosić naszych bliskich oraz absolwentów. Prosimy dołącz do nas! Wyślij nasze przesłanie w świat, a jeśli Ty, Twoja klasa, Twoja szkoła, uczelnia, organizacja, chcecie włączyć się do działania – to mamy pomysł! Do 22 marca 2020 wyślij na nasz adres mailowy krótki film, w którym śpiewasz >>Początek<< spędzając czas w domu. Jeśli możesz pokaż w nim hashtag – #zostajewdomu. Z nagrań stworzymy wspólnie wersję ogólnopolską! (…) – zachęcają uczniowie z Dąbrowy Górniczej.

(JK, GN)

Fot: youtube/screen