W sobotę w Pawłowicach na Śląsku odbędzie się XVIII Dzień Związkowca Okręgu Śląskiego ZNP

W sobotę 23 października br. odbędzie się XVIII Dzień Związkowca połączony z nadaniem Sztandaru Oddziałowi ZNP w Pawłowicach (woj. śląskie). Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli prezes ZNP Sławomir Broniarz, prezes Okręgu Śląskiego ZNP Jadwiga Aleksandra Rezler oraz prezes Oddziału ZNP w Pawłowicach Monika Klyszcz-Kaczmarek.

Podczas wydarzenia zasłużonym nauczycielom zostaną wręczone odznaczenia państwowe, resortowe i związkowe.

Uroczystość, która odbędzie się w  gminnym ośrodku kultury uświetni m.in. spektakl „Nauczyciele na drodze ku wolności” w wykonaniu uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach oraz występ chóru Viola.

Dwa lata temu (w 2020 uroczystość nie odbyła się z uwagi na pandemię) gospodarzem Dnia Związkowca Okręgu Śląskiego był Oddział ZNP w Kłobucku. To już taka tradycja, że co roku organizacji święta podejmuje się inny oddział. Wszystko zaczęło się w 2003 r. w Jaworznie. Potem pałeczkę przejęły: Chorzów, Cieszyn, Rybnik, Dąbrowa Górnicza, Częstochowa, Katowice, Pszczyna, Bielsko-Biała, Żywiec, Zawiercie, Ustroń, Wodzisław Śląski, Świętochłowice, Gliwice, Będzin.

(GN)

XVII Dzień Związkowca Okręgu Śląskiego ZNP – Kłobuck