W środę obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z Internetu wylewa się morze życzeń dla nauczycieli

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest w Polsce nieprzerwanie od 1972 roku na podstawie Karty praw i obowiązków nauczyciela. Tego dnia organizowanych jest szereg uroczystości mających na celu docenić wagę kształcenia i procesu edukacji, a nauczyciele odbierają moc życzeń. O święcie nauczycieli nie zapomniał Google, który opublikował dziś z tej okazji specjalną grafikę.

„Z okazji naszego święta życzę Wam przede wszystkim zdrowia, ale także tego, by edukacja była dla Was niezmiennie pasją i niosła w sobie radość ze wspólnego odkrywania świata, nauki, kultury oraz spotykania innych ludzi. Życzę także bezpiecznych i dobrych warunków nauki i pracy w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych” – napisał w liście do nauczycieli, pracowników oświaty oraz uczniów prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

Z okazji Dnia Edukacji NarodowejDyrekcji, Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Szkołyskładamy serdeczne życzenia…

Opublikowany przez PSP 8 Radomsko Poniedziałek, 12 października 2020

 

Szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski wręczy nauczycielom odznaczenia państwowe, medale i nagrody. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski została uhonorowana jedna osoba. Złotym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Krzyżem Zasługi i Brązowym Krzyżem Zasługi wyróżniono w tym roku w sumie 339 nauczycieli. W tym roku w związku z sytuacją epidemiczną, wszystkie uroczystości organizowane z tej okazji odbywać się będą w reżimie sanitarnym.

Pedagodzy odbiorą także Medale za Długoletnią Służbę, Medale Komisji Edukacji Narodowej oraz Nagrody Ministra Edukacji Narodowej za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. 25 nauczycieli otrzyma tytuł honorowy Profesora Oświaty. To najwyższe rangą wyróżnienie dla nauczyciela.

Koleżanki i Koledzy,wszystkiego co najlepsze z okazji Naszego święta. Trzymajmy się razem!🌷🌷🌷

Opublikowany przez Zytę Czechowską Wtorek, 13 października 2020

Opublikowany przez Krystynę Szumilas Środa, 14 października 2020

 

Idea obchodzenia w Polsce specjalnego święta nauczycieli sięga 1957 r. Wówczas, podczas Światowej Konferencji Nauczycielskiej w Warszawie, zaproponowano, aby 20 listopada stał się Międzynarodowym Dniem Karty Nauczyciela. Ostatecznie zwyciężyła propozycja uczczenia rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej. Uchwalona w 1972 r. ustawa Karta praw i obowiązków nauczyciela wprowadziła Dzień Nauczyciela obchodzony właśnie 14 października.

W Dniu Nauczyciela (Edukacji Narodowej) sięgam po 2 książki, które dostałem od wspaniałych moich pedagogów: prof….

Opublikowany przez Marka Michalaka Środa, 14 października 2020

 

W różnych krajach nauczyciele obchodzą swoje święto w różnych dniach. Niedawno – 5 października obchodziliśmy Światowy Dzień Nauczyciela (World Teacher’s Day). Międzynarodowe święto zostało proklamowane przez UNESCO w 1994 r.

Dzień Edukacji Narodowej. Z najlepszymi życzeniami dla wszystkich nauczycieli i pracowników SP Hyżne od Grup 0A i 0B

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa im. gen. Wł. Sikorskiego w Hyżnem Wtorek, 13 października 2020

✍– Obchodzimy dzisiaj Dzień Edukacji Narodowej – święto uznania dla nauczycielskiego trudu i podziękowania pedagogom za…

Opublikowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wtorek, 13 października 2020

 

Dzień obchodzony jest dla upamiętnienia rocznicy podpisania 5 października w 1966 r. przez UNESCO i Światową Organizację Pracy „Rekomendacji w sprawie statusu nauczycieli”. Rekomendacja jest podstawowym dokumentem określającym zakres praw i obowiązków nauczycieli w skali globalnej.

(JK, GN)

Dzień Edukacji Narodowej. Sławomir Broniarz: Życzę bezpiecznych i dobrych warunków nauki i pracy

Życzenia szefa MEN z okazji Dnia Edukacji Narodowej