W telewizji Metro ruszył program Korki.tv. Jest adresowany do tegorocznych maturzystów

Telewizja Metro (Grupa Discovery TVN) rozpoczęła emisję program “Korki.tv”, czyli cyklu lekcji wspierających uczniów szkół średnich w przygotowaniach do matury. Współorganizatorem jest inicjatywa społeczna W.I.E.M.

Od poniedziałku do piątku na antenie telewizji Metro będą emitowane ogólnodostępne dla uczniów szkół średnich lekcje. Wspólnie z programem maturzyści będą mogli przygotowywać się do egzaminu dojrzałości przez kolejne tygodnie.

Korki.tv – Każdego dnia dobra lekcja!

🧠 Jutro zaczynamy dzień z nauczycielami #KorkiTV! 📚👉 Od środy 11:30 w 📺 #Metro i w 🖱️ player.pl📅 PLAN LEKCJI ➡️ https://bit.ly/2RTkv37

Opublikowany przez Telewizja METRO Wtorek, 21 kwietnia 2020

Korki.tv – zaproszenie na lekcję angielskiego

Na swoją lekcję języka angielskiego 🇬🇧 w #KorkiTV zaprasza Ewa Drobek, nauczycielka wyróżniona w konkursie #GlobalTeacherAward. 👉 Dziś (środa) o 🕧 12:30 rozmowa wstępna na egzaminie ustnym 🗣️#matura #egzaminmaturalny

Opublikowany przez Telewizja METRO Środa, 22 kwietnia 2020

 

W planie zajęć na kolejne dwa tygodnie lekcje poprowadzą znani i cenieni nauczyciele: język angielski – Ewa Drobek (wyróżniona w konkursie Nauczyciela Roku 2019), język polski –  Katarzyna Włodkowska (finalistka w konkursie Nauczyciel Roku 2018)  i Jadwiga Jarosz, matematyka – Krzysztof Chojecki, biologia – Marek Grzywna, historia – Aleksander Pawlicki, godzina wychowawcza – Anna Skiendziel.

Na antenie TVN24 o projekcie opowiadała polonistka Katarzyna Włodkowska. – To nie będzie rewolucja, a ewolucja – zapowiedziała. – Te lekcje na pewno pomogą usystematyzować wiedzę, na pewno będziemy starali się kształtować pewne umiejętności, będziemy prowokować do myślenia, będziemy starali się powtórzyć materiał w ciekawej, modułowej formie – opisała.

Korki.tv – Sposoby kreacji bohatera literackiego

Dziś pierwszą lekcję j. polskiego w #KorkiTV poprowadzi Katarzyna Włodkowska, wyróżniona w 2018 roku przez "Głos Nauczycielski", członkini grupy Superbelfrzy. W tej lekcji o tym, co może wyróżniać i charakteryzować bohatera literackiego 🦸. Kiedy? Dziś (środa) 🕛 o 12:00 w 📺 #Metro i w 🖱️ player.pl#matura #egzaminmaturalny

Opublikowany przez Telewizja METRO Środa, 22 kwietnia 2020

 

W zebraniu grupy edukatorów pomogła inicjatywa społeczna W.I.E.M., która angażuje się w wiele projektów edukacyjnych. – Zorganizowaliśmy wspólnotę na czas epidemii, mamy różne kompetencje, pasje i doświadczenia. Łączy nas jedno: mamy radość z uczenia i potrzebę niesienia pomocy. Szczególnie maturzystom, którzy 24 kwietnia kończą szkołę. Chcemy im pomóc przygotowywać się do egzaminu – wyjaśniła Anna Rzepa z W.I.E.M (Wiedza. Innowacja. Edukacja. Motywacja)

Wszystkie odcinki “Korki.tv” dostępne będą również bezpłatnie w serwisie internetowym Player. Plan lekcji na najbliższe dni jest dostępny tutaj.

(JK, GN)

W środę na antenie telewizji Metro wystartuje program edukacyjny Korki.tv

Telewizja Polska i resort edukacji uruchamiają projekt “Szkoła z TVP”