W związku z zagrożeniem koronawirusem odwołano niektóre wydarzenia edukacyjne i naukowe

Ze względu na zagrożenie epidemią koronawirusa wiele samorządów, organizacji, firm i uczelni woli dmuchać na zimne i odwołuje imprezy masowe organizowane pod swoim patronatem. Odwołano m.in. Targi Edukacyjne w Zielonej Górze i Lublinie, a Uniwersytet Jagielloński zrezygnował z Dyktanda Krakowskiego.

Prezydent Zielonej Góry, gdzie jest hospitalizowany pierwszy polski pacjent zarażony koronawirusem. zdecydował, że przez kolejne dwa tygodnie nie odbędą się żadne imprezy masowe w mieście. Chodzi m.in. o XVIII Targi Edukacyjne ABSOLWENT 2020 zaplanowane na ten weekend.

Kochani w związku z pojawieniem się w Zielonej koronawirusa (na razie to nie jest mieszkaniec naszego miasta, ale osoba…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Środa, 4 marca 2020

Podobna decyzja zapadła w Lublinie gdzie odwołano Targi Edukacyjne 2020, które miały odbywać się w dniach 5-6 marca. – Decyzja ma podłoże w sytuacji związanej z koronawirusem, ale też grypą sezonową – tłumaczył wojewoda Lech Sprawka. Dodał, że taki krok podjęto po konsultacjach z wojewódzkim inspektorem sanitarno-epidemiologicznym.

Imprezy masowe odwołują też uczelnie wyższe. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie w obawie przed epidemią koronawirusa odwołał wszystkie wydarzenia masowe przewidziane na marzec i kwiecień.

Decyzją władz rektorskich odwołane zostały m.in. Jagielloński Turniej Matematyczny (7 marca), cykl wykładów i dyskusji w ramach Tygodnia Mózgu 2020 (9-14 marca), Dzień otwarty UJ (20 marca), czy VI Dyktando Krakowskie (21 marca), a próbna matura z chemii (4 kwietnia) ma się odbyć w innej formie.

❗❗❗Z powodu zagrożenia koronawirusem odwołujemy wydarzenia zaplanowane na przyszły tydzień.Decyzją władz rektorskich…

Opublikowany przez Uniwersytet Jagielloński Wtorek, 3 marca 2020

Władze krakowskich uczelni zdecydowały też o zawieszeniu wyjazdów i przyjazdów studentów oraz pracowników. Chodzi o kraje dotknięte epidemią koronawirusa.

Specjalny komunikat w sprawie profilaktyki związanej z koronawirusem wydały też władze Uniwersytetu Warszawskiego:

Publikujemy komunikat rektora UW w sprawie rekomendacji związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Wcześniejsze komunikaty:➡ http://bit.ly/38q3Vxg➡ http://bit.ly/39mIcYx➡ http://bit.ly/2Ii5W3V

Opublikowany przez Uniwersytet Warszawski Środa, 4 marca 2020

 

Z względu na ryzyko związane z koronowirusem rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Mirosław Wielgoś zarekomendował społeczności uczelni odwołanie konferencji i imprez o charakterze masowym. Dodał, że wstrzymuje również wydawanie zezwoleń na ich organizację w najbliższym czasie.

Po apelu wojewody o odwoływanie imprez masowych w związku z koronawirusem władze UMCS zrezygnowały z organizacji Drzwi Otwartych. Uniwersytet Przyrodniczy na taki krok się nie zdecydował.

Z kolei Uniwersytet Łódzki z powodu koronawirusa odwołał wszystkie zaplanowane do 15 marca uroczystości, imprezy sportowe i konferencje naukowe.

(JK, GN)

GiS opublikował zalecenia dla uczelni ws. koronawirusa. „Nie ma uzasadnienia dla odwoływania wykładów”