Wczoraj w MEN, dziś w ministerstwie rodziny

Dotychczasowa wiceminister edukacji Iwona Michałek już nie będzie dbała o wychowanie uczniów. Po pół roku pracy w MEN posłanka ugrupowania Jarosława Gowina została przeniesiona do ministerstwa rodziny

To nie była długa kariera na odcinku edukacji. Iwona Michałek została powołana na sekretarza stanu w MEN 1 lipca 2019 r. Objęła w MEN stanowisko pełnomocnika ds. wspierania wychowawczej funkcji szkoły i placówki utworzone na mocy rozporządzenia Rady Ministrów. Jak tłumaczył wtedy jej szef minister Dariusz Piontkowski, Michałek miała w ramach swojej funkcji zająć się również “elementami związanymi z bezpieczeństwem ucznia, wyeliminowaniem, a przynajmniej ograniczeniem agresji rówieśniczej”.

– Będziemy oczekiwali od pani minister, pani pełnomocnik, przyjrzenia się tej tematyce, a także ewentualnych propozycji dotyczących zmian prawnych, jeżeli będzie taka potrzeba – mówił szef MEN.

Efektów pracy nowej pełnomocniczki niestety jak dotąd nie poznaliśmy.

Iwona Michałek wytrwała w ministerstwie edukacji zaledwie pół roku. Dziś rzucona została na nowy odcinek i odebrała powołanie na pełnomocnika rządu ds. ekonomii społecznej i solidarnej oraz sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Opublikowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Wtorek, 7 stycznia 2020

Iwona Michałek była nauczycielką biologii, wicekuratorem kujawsko-pomorskim. Obecnie jest posłanką na Sejm związaną z Porozumieniem Jarosława Gowina.

(PS, GN)