We Włocławku 10 nauczycieli jest na kwarantannie. Władze miasta przygotowują się do nowego roku szkolnego

Ponad 50 rekomendacji wydał Urząd Miasta we Włocławku szkołom, które mu podlegają. Ostatecznie jednak, jak będzie wyglądała praca szkół w czasie pandemii koronawirusa zadecydują dyrektorzy placówek oświatowych. Miasto ma problem, bo 10 nauczycieli przebywa na kwarantannie.

– Bardzo długo dyskutowaliśmy, w jaki sposób zorganizować sposób nauki w szkołach – mówi Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka. – Dyrektorzy otrzymali nasze rekomendacje. Jestem przekonany, że będą się do nich stosować i będą mogli liczyć na pomoc nauczycieli.

Najważniejsze informacje dnia prosto od Marek Wojtkowski Prezydent Włocławka 🎙

Opublikowany przez Urząd Miasta Włocławek Poniedziałek, 24 sierpnia 2020

Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego dziesięciu nauczycieli z Włocławka objętych zostało kwarantanną. To nauczyciele z Zespołu Szkół nr 3 9 osób) i z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1 (1 osoba). Byli na szkoleniu w Grudziądzu i mieli kontakt z osobą chorą na koronawirusa.

– Kwarantanną objęci są członkowie rodzin nauczycieli, a także osoby, które miały z nimi kontakt – dodaje Marek Wojtkowski. – Sytuacja się komplikuje z uwagi na końcówkę wakacji. We wtorek początek roku szkolnego. To zdezorganizuje pracę tych placówek. – podkreślił.

Włocławek znajduje się w zielonej strefie ale urząd miasta i dyrektorzy mają też opracowany schemat na wypadek zmiany sytuacji.

Jakie rekomendacje przygotowały władze miasta przed 1 września? Jest ich aż 50. Włocławski ratusz rekomenduje m.in. by uczniowie na korytarzach, w łazienkach czy przed wejściem do szkoły nosili maseczki.

(JK, GN)

Minister Piontkowski: Nie będzie obowiązkowych maseczek w szkołach