We wtorek mija termin rekrutacji do Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci pomaga w rozwoju uzdolnień uczniom szkół średnich i podstawowych. Dzisiaj mija termin rekrutacji na kolejny rok szkolny.

Fundusz wspiera w rozwoju swoich stypendystów zapewniając im bezpłatny udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników wyższych uczelni i instytutów Polskiej Akademii Nauk: obozach naukowych, stażach badawczych, seminariach oraz spotkaniach wielodyscyplinarnych.

Uwaga! 🧪🧫🔧⚙️🧲⚗️📚📐🏺🔎🔭🔬 Ostatnie dni naboru nowych stypendystów. fundusz.org/naukowcy 👈🤓👍

Opublikowany przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci Niedziela, 28 czerwca 2020

 

Dla młodych artystów (muzyków i plastyków) organizuje specjalistyczne warsztaty, muzyczne i plastyczne, koncerty i wystawy. Pomaga też finansowo w realizacji działań służących rozwojowi, np. w udziale w muzycznych kursach mistrzowskich, konkursach międzynarodowych i zakupie sprzętu laboratoryjnego. Fundusz nie przyznaje stypendiów pieniężnych o charakterze socjalnym.

Rekrutacja odbywa się przez internet. Termin nadsyłania nowych zgłoszeń mija 30 czerwca. Podstawowym kryterium przyjęcia do programu są wyniki pracy w zakresie zainteresowań. Ocena wniosków potrwa do września. O wynikach kwalifikacji Fundusz poinformuje w październiku.

Polskie Radio wyemitowało krótki reportaż na temat naszych obozów i warsztatów. ❤️ Dla Funduszowców – niecałe 10 minut…

Opublikowany przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci Piątek, 26 czerwca 2020

 

Więcej informacji na można rekrutacji znaleźć tutaj.

(JK, GN)

Fot: KFnrD

Prof. Jan Madey: Stypendysta Funduszu to młody człowiek ciekawy świata, z zapałem do nauki