We wtorek debata online Fundacji Batorego – „Alarm dla szkoły!”. Weźmie w niej udział m.in. prezes ZNP

We wtorek o godz. 13 Forum Idei Fundacji Batorego zaprasza na interwencyjną debatę o zmianach w prawie oświatowym przygotowywanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Udział w dyskusji weźmie m.in. prezes ZNP Sławomir Broniarz. Debatę będzie można obejrzeć na facebookowym profilu ZNP.

„Przygotowywane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki zmiany w prawie oświatowym zagrażają jakości pracy szkoły, stabilności i niezależności nauczania i wychowania. Szkoła utraci autonomię i podporządkowana zostanie w pełni władzy centralnej, pogorszy się sytuacja uczniów i uczennic oraz nauczycielek i nauczycieli, ograniczone zostanie prawo rodziców do wpływu na ofertę programową szkoły, a samorządy lokalne i inne organy prowadzące szkoły stracą wpływ na funkcjonowanie swoich placówek” – czytamy w zapowiedzi debaty.

„Konieczne jest publiczne mówienie o tych zagrożeniach. Dlatego też postawiliśmy zorganizować dyskusję z udziałem środowisk nauczycielskich, przedstawicieli organizacji społecznych zajmujących się edukacją, samorządowców i osób piszących na temat szkoły” – podkreśla Fundacja Batorego

Swój udział w debacie potwierdzili:  Sławomir Broniarz (prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego), Joanna Cieśla (tygodnik „Polityka”), Renata Czaja-Zajder (Inicjatywa Protest z Wykrzyknikiem), Magdalena Czarzyńska-Jachim (wiceprezydentka Sopotu), Iga Kazimierczyk (Fundacja Przestrzeń dla Edukacji), Dorota Łoboda (radna m.st. Warszawy, przewodnicząca Komisji Edukacji), Artur Urbański (wiceprezydent Ełku). Spotkanie poprowadzi Edwin Bendyk (prezes Fundacji Batorego).

Więcej na temat wydarzenie można przeczytać tutaj.

(JK, GN)

Demonstracja w Warszawie przeciwko polityce MEiN. „Czarnek, idź precz!”

„Zamach na polską szkołę!” Można już podpisywać petycję – protest przeciwko zmianom, które MEiN szykuje w oświacie

“Nie chcemy partyjnej szkoły!” Wspólny głos samorządowców, uczniów, rodziców, dyrektorów i nauczycieli