Węgry: Od poniedziałku wchodzą w życie nowe restrykcje przeciwepidemiczne. Szkoły i przedszkola zamknięte

Aby spowolnić szerzenie się epidemii, władze Węgier zaostrzyły w poniedziałek na dwa tygodnie restrykcje przeciwepidemiczne. Szkoły podstawowe i przedszkola będą zamknięte do 7 kwietnia, a dzieci będą się uczyć w trybie zdalnym. Szkoły średnie i uniwersytety już wcześniej przeszły na zajęcia online.

Na Węgrzech weszły w poniedziałek w życie zaostrzone przepisy przeciwepidemiczne, które będą obowiązywać do 22 marca. Od poniedziałku nie pracuje większość sklepów z wyjątkiem spożywczych, aptek, drogerii. W sądach nie będzie od poniedziałku publicznych posiedzeń wymagających osobistej obecności. Szkoły, przedszkola, żłobki będą zamknięte do 7 kwietnia.

Władze mają nadzieję, że dzięki tym restrykcjom uda się powstrzymać gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem i zgonów podczas trzeciej fali epidemii.  W sobotę zanotowano najwyższy dzienny przyrost liczby infekcji od początku pandemii – aż o 7269. Zmarło też 146 chorych na Covid-19.

Jednocześnie poinformowano, że milion osób zostało już zaszczepionych przeciwko koronawirusowi. Na Węgrzech stosowanych jest pięć szczepionek: Pfizer, Moderna, AstraZeneca, rosyjski Sputnik V i chiński Sinopharm.

(JK, PAP)

Od poniedziałku 8 marca kolejny lockdown na Węgrzech. Zamykają szkoły i przedszkola

Od poniedziałku 8 marca kolejny lockdown na Węgrzech. Zamykają szkoły i przedszkola