„WF z AWF” – trwają zapisy na szkolenia dla nauczycieli

Na stronie projektu WF z AWF www.wfzawf.pl trwają zapisy na szkolenia dla nauczyciel – przypomniało ministerstwo edukacji. Chodzi o akcję „WF z AWF”

W ramach akcji “WF z AWF – Aktywny powrót uczniów do szkoły” odbywają się zajęcie sportowe dla uczniów jak i specjalne szkolenia dla nauczycieli. Zgodnie z założeniami programu, na zajęciach nauczyciele pod okiem najlepszych specjalistów z AWF poznają m.in. metody przeciwdziałania skutkom: hipokinezji – bezczynności ruchowej, izolacji społecznej czy zdrowotnym pojawiającym się po przebyciu COVID-19. Zajęcia będą obejmowały też aspekt psychologiczny. Prowadzący opowiedzą o konsekwencjach psychicznych nauczania zdalnego, metodach tworzenia motywacyjnego klimatu na zajęciach ruchowych, budowania relacji społecznych czy pokonywania barier aktywności fizycznej.

Celem programu jest walka ze skutkami pandemii koronawirusa przez poprawa kondycji fizycznej dzieci i młodzieży oraz wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po długotrwałym okresie nauki zdalnej. Program ma kosztować w tym roku 42 mln zł. 7 lipca br. ruszyły też zapisy do Sport Klubów, czyli II etapu programu „WF z AWF”.

Ministerstwo edukacji przypomniało, że na stronie projektu „WF z AWF” www.wfzawf.pl nadal można się zapisać na szkolenia dla nauczyciel. Szkolenia te są niezbędne, by szkoła mogła uruchomić zajęcia dla uczniów.

Nauczyciel zainteresowany programem musi przejść przez procedurę składającą się z dwóch kroków:
* wstępna prerejestracja na stronie www.wfzawf.pl za pomocą otrzymanych od dyrektorów szkół kodów przynależnych do określonych ośrodków szkoleniowych (dotyczy nauczycieli, którzy nie dokonali jeszcze wstępnej rejestracji, a chcieliby uczestniczyć w projekcie);
* rejestracja właściwa (po obowiązkowej rejestracji wstępnej) na portalu www.wfzawf.pl z wyborem dogodnego terminu szkolenia zaproponowanego przez właściwy ośrodek szkoleniowy (właściwy AWF).

„Mając aktywne konto na platformie, można logować się wielokrotnie, sprawdzić termin, agendę i program szkolenia” – poinformowało ministerstwo edukacji.

Więcej na ten temat TUTAJ

(PS, GN)