Wielka Brytania: Rząd rezygnuje z planu ponownego otwarcia szkół dla wszystkich uczniów

Minister Edukacji Gavin Williamson poinformował, że rząd zrezygnuje z planów ponownego otwarcia szkół podstawowych dla wszystkich uczniów w Anglii przed wakacjami.

Plany te były przedstawione w maju w dokumencie zawierającym szereg szczegółowych zaleceń dotyczących łagodzenia ograniczeń w Anglii. Jednak związki nauczycielskie od początku wyrażały swoje obiekcje wobec tego planu, przekonując, że szkoły nie są do tego przygotowane. Ostrzegały, że wypełnienie zaleceń ws. zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa nie jest możliwe w tak krótkim czasie.

Brytyjski rząd chciał, aby wszystkie dzieci ze szkół podstawowych powróciły do szkoły, przed wakacjami, na co najmniej jeden miesiąc. Teraz jednak minister edukacji powiedział, że rząd się wycofa z tych planów.

Zamiast tego szkoły zostaną poproszone o przyjęcie jak największej liczby dzieci, przy jednoczesnym przestrzeganiu zasad dotyczących maksymalnej wielkości klas 15 uczniów i dystansu społecznego.

„Rząd ma nadzieję, że we wrześniu wszystkie szkoły średnie i szkoły podstawowe będą otwarte dla >>większej liczby<< uczniów – powiedział Gavin Williamson.

1 czerwca w Wielkiej Brytanii, w ramach drugiego etapu luzowania restrykcji związanych z pandemią koronawirusa, uruchomiono szkoły. Pomimo zaleceń, aby jak najszybciej przywrócić system edukacji do normalnego funkcjonowania, co 2. rodzic deklarował jednak, że nie zamierza jeszcze puszczać swojego dziecka na tradycyjne lekcje. Do pracy nie wróciło też wielu nauczycieli.

NEW REPORT: As some pupils return to school in England for the first time in ten weeks, NFER has published new research…

Opublikowany przez National Foundation for Educational Research Poniedziałek, 1 czerwca 2020

 

Narodowa Fundacja Badań nad edukacją (NFER) zapytała dyrekcje 1200 szkół ile uczniów wróci na zajęcia. Według badań ok. 46 proc. rodziców tych dzieci, które mogły wrócić do szkół, zamierzało je pozostawić w domach, a na słabszych ekonomicznie terenach kraju – nawet 50 proc. Także ponadto 25 proc. nauczycieli deklarowało nieobecność z powodu problemów zdrowotnych u siebie lub swoich

(JK, GN)

Wielka Brytania: Nauczyciele nie chcą wracać do szkół od 1 czerwca. „Rząd nie zapewnił nam bezpieczeństwa”