Wielkimi krokami zbliża się 29. edycja Pol’and’Rock Festival

– Zapraszam wszystkich z rodzinami. Wszystkich, którzy chcą na tym kawałku poczuć tę atmosferę przyjaźni, dobra, do której tęsknimy. Którzy chcą być wśród ludzi uśmiechniętych – apelował na konferencji prasowej Jerzy Owsiak, pomysłodawca i szef Pol’and’Rock Festival. Zapewnił, że zarówno część koncertowa, jak i teren festiwalu i opieka nad jego uczestnikami są na najwyższym poziomie.

To już 29. edycja tej wielkiej imprezy, organizowanej przez Jerzego Owsiaka. Festiwal po raz drugi odbędzie się na lotnisku Czaplinek-Broczyno w województwie zachodniopomorskim. Oficjalne otwarcie nastąpi w czwartek 3 sierpnia, ale organizatorzy zapraszają już od wtorku.

Na dużej scenie zagrają m.in. The Rumjacks, Lady Pank, Bullet for My Valentine, Apollo 440, Biohazard, Brodka i Golden Life. W Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania m.in. z Jerzym Kryszakiem, Borysem Szycem, duetem Kwiat Jabłoni i Martyną Wojciechowską. Festiwal zakończy tradycyjnie Piotr Bukartyk wraz z uczestnikami warsztatów utworem „Z tylu chmur” w nocy z soboty na niedzielę.

Pol’and’Rock (przez 23 edycje, do 2017 r. Przystanek Woodstock) to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Po raz pierwszy odbył się w 1995 r. w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim (obecne woj. pomorskie), kolejny odbył się w Szczecinie, na terenie aeroklubu w Dąbiu. Następnie do 2003 r. (oprócz „Dzikiego Przystanku Woodstock” w Lęborku w 2000 r.) odbywał się w Żarach, a od 2004 do 2019 r. w Kostrzynie nad Odrą. W 2020 r. ze względu na pandemię koronawirusa festiwal przyjął formułę online jako „Najpiękniejsza Domówka Świata”. W ubiegłym roku po raz pierwszy odbył się na terenie lotniska Czaplinek-Broczyno.

(GN)

Fot: Pol’and’Rock Festival/Facebook

Ruszyła 28. edycja Pol’and’Rock Festival. Wydarzenie odbywa się pod hasłem „No war!”