Wieniawa (woj. mazowieckie). Aż 33 nauczycieli i pracowników podstawówki zakażonych koronawirusem

Ponad 30 nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi szkoły podstawowej w Wieniawie w pow. przysuskim (Mazowieckie) jest zarażonych koronawirusem. Z tego powodu od poniedziałku zajęcia szkolne są prowadzone zdalnie.

„Drodzy uczniowie, Szanowni rodzice, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi szkoły, w związku z otrzymaniem pozytywnych wyników badań na obecność wirusa SARS-Cov-2 (COVID-19) u 24 nauczycieli i 4 pracowników administracji i obsługi szkoły, które zostały przeprowadzone w tym tygodniu (33 pozytywne wyniki potwierdzone u pracowników szkoły) oraz na podstawie pozytywnej opinii PSSE w Przysusze otrzymanej w dniu dzisiejszym tj. 18 października br. i zgody Organu Prowadzącego w sprawie wprowadzenia nauki zdalnej w PSP w Wieniawie, zarządzam przejście na tryb zdalny szkoły od dnia 19 do 30 października (włącznie) 2020 roku” – czytamy m.in. w komunikacie Rafała Pawlikowskiego, dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej z Klasami Sportowymi im. Jana Kochanowskiego w Wieniawie.

‼️Informacja w sprawie zmiany trybu nauczania na tryb zdalny od 19 do 30 października (włącznie) br.‼️ Drodzy…

Opublikowany przez Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Wieniawie Niedziela, 18 października 2020

 

„Zajęcia lekcyjne będą odbywać się zgodnie z obowiązującym planem lekcji dla poszczególnych oddziałów oraz przy wykorzystaniu platform i aplikacji wypracowanych wspólnie z nauczycielami, które wymienione są w „Strategii Przygotowania i Zarządzania w czasie obecnym i na wypadek wystąpienia COVID-19 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Wieniawie” (…). Jednocześnie apeluję do całej społeczności szkolnej o bezwzględne przestrzeganie obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego” – dodał.

Przypadki koronawirusa potwierdzono także m.in. wśród pracowników Urzędu Gminy w Wieniawie, w Gminnym Centrum Kultury i Sportu oraz w miejscowej parafii i przedszkolu.

Jak wynika z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, najwięcej nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 odnotowano minionej doby w województwie Małopolskim. Były to 1204 zakażenia. W tym najwięcej – bo 490 – w Krakowie. Wyzdrowiały 514 osoby, zmarło – osiem, w wieku od 62 do 92 lat. Kraków i wiele innych powiatów w regionie znajduje się od soboty w czerwonej strefie.

(JK, GN)

Fot: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Wieniawie/Facebook

Nauczycielu, co sądzisz o ewentualnym wprowadzeniu czasowego nauczania zdalnego lub hybrydowego w całej oświacie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Od dziś szkoły średnie przechodzą w tryb zdalny lub hybrydowy. Przynajmniej w teorii

Koronawirus: Kolejny, dramatyczny rekord