Władze woj. opolskiego zapewnią laptopy dla wszystkich nauczycieli w liceach. Projekt realizowany jest z funduszy unijnych

1680 nauczycieli z 44 liceów ma otrzymać laptopy wraz z oprogramowaniem. Projekt „Opolskie dla liceów – zdalne nauczanie zbliża!” to inicjatywa samorządu województwa opolskiego, która ma poprawić dostępność m.in. do zdalnego nauczania. Projekt został zrealizowany dzięki Funduszom Unijnym.

Jak czytamy na stronie samorządu województwa opolskiego „projekt wart 8,1 mln złotych jest jedynym w Polsce, a możliwy jest do zrealizowania z funduszy unijnych w ramach przeciwdziałania COVID 19″.

Laptopy dla nauczycieli, sprzęt dla szkół

1680 nauczycieli z 44 liceów otrzyma laptopy wraz z oprogramowaniem. Projekt Opolskie dla liceów zdalne nauczanie zbliża to propozycja samorządu województwa opolskiego, która ma poprawić dostępność m.in. do zdalnego nauczania. Projekt został zrealizowany dzięki Funduszom Unijnym.

Opublikowany przez Województwo Opolskie Poniedziałek, 22 czerwca 2020

 

Zarówno nauczyciele liceów publicznych, jak i prywatnych z województwa opolskiego mają otrzymać od urzędu marszałkowskiego laptopy wraz z oprogramowaniem. Do tego zostaną zorganizowane szkolenia w zakresie zdalnego nauczania. Do projektu zostaną włączeni również uczniowie, którzy będą mogli korzystać z przygotowanych przez nauczycieli e-zajęć. Każda szkoła otrzyma również kamery i niezbędny sprzęt do przygotowania wirtualnych lekcji.

– Robimy coś niekonwencjonalnego, nauczyciele zostają wyposażeni w nowe kompetencje, wiedzę i sprzęt. Edukacja musi być atrakcyjna – mówi marszałek marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła dodając, że obecnie w województwie opolskim realizowany jest również projekt dla szkół zawodowych, który umożliwi podobną pomoc dla nauczycieli tego typu szkół.

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

(JK, GN)

ZNP domaga się od rządu wprowadzenia dla nauczycieli ulgi podatkowej na Internet

ZNP: Rząd odpowiedział na nasz apel o zabezpieczenie sprzętowe kształcenia online