ZNP: Rząd odpowiedział na nasz apel o zabezpieczenie sprzętowe kształcenia online

„Rząd odpowiada na nasz apel o zabezpieczenie sprzętowe obowiązkowego kształcenia online. Wnioski o pieniądze na komputery dla nauczycieli i uczniów będą mogły składać samorządy od 1 kwietnia, zawsze to coś” – tak ZNP komentuje decyzję o przeznaczeniu przez rząd 180 mln zł na sprzęt dla uczniów i nauczycieli.

„Choć kolejność powinna być odwrotna, najpierw sprzęt a potem obowiązkowe kształcenie zdalne. Pytanie, czy to zabezpieczy realne potrzeby uczniów i nauczycieli, bo na gminę przypadnie „nie mniej niż 40 tysięcy.” Czyli gmina będzie mogła kupić około 30 laptopów” – czytamy w oświadczeniu ZNP.

Przypomnijmy, że Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało o wygospodarowaniu pieniędzy na sprzęt do nauki online. Środki będą pochodzić z unijnego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Komisja Europejska wydała już pozwolenie na wykorzystanie ich na nowe cele. Pieniądze mają zostać przeznaczone na laptopy, tablety i wykupienie mobilnego dostępu do internetu. Samorządy mogą składać wnioski od 1 kwietnia.

Resort cyfryzacji zapowiada 180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycieli. Od 1 kwietnia samorządy mogą składać wnioski

(JK, GN)

Co z dziećmi, które nie mają komputerów? ZNP interweniuje w sprawie zdalnego kształcenia

ZNP zainaugurował społeczną akcję #KomputeryDlaSzkół. “Polska szkoła w ciągu tygodnia przeniosła się z klas do internetu”

„Nauka online stała się wyzwaniem dla wszystkich.” Prezes Orange w liście do prezesa ZNP zapowiada internet za złotówkę

ZNP ponowił apel do rządu o bezpłatny internet dla uczniów i nauczycieli