Wsparli nauczycieli „na słodko”. Zyski z kiermaszu ciast we Wrocławiu zasilą konto funduszu strajkowego

Od wsparcia nauczycieli nie robimy wakacji – zadeklarowali aktywiści z „Wrocław Wspiera Nauczycieli” i przekuli swoje słowa w czyny. W niedzielę zorganizowali kiermasz ciast, z którego dochód zasili fundusz strajkowy.

Z całej Polski, do Społecznego Komitetu Wspieram Nauczycieli wpłynęło ponad 30 tysięcy wniosków z prośbą o pomoc materialną. We Wrocławiu zebrano 1126,24 zł.

Według najnowszych danych na koncie funduszu jest obecnie 8 605 911,49 zł. Ale nie mniej ważne niż pieniądze dla potrzebujących są gesty solidarności ze strajkującymi nauczycielami. Temu miał głównie służyć wrocławski benefit.

– Od pierwszego dnia kwietniowego strajku działa w naszym mieście inicjatywa ‘Wrocław wspiera nauczycieli’. Zorganizowaliśmy się jako mieszkańcy, rodzice i uczniowie, żeby pokazać pracownikom oświaty, że w swojej walce o lepszą szkołę nie są sami. W kwietniu organizowaliśmy demonstracje i wiece poparcia dla strajku, w których uczestniczyli także przedstawiciele samorządu – powiedziała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, pomysłodawczyni inicjatywy “Wrocław wspiera nauczycieli”

– Teraz, kiedy strajk jest zawieszony, najważniejszą sprawą jest wzmocnienie pedagogów przed wrześniem. Dlatego zdecydowaliśmy się na zbiórkę pieniędzy na rzecz społecznego funduszu strajkowego. Wakacje to najlepszy czas, by przygotować się do kolejnego etapu walki o lepszą szkołę – i chcemy pokazać nauczycielom, że w tych przygotowaniach niezmiennie mogą na nas liczyć – podkreśliła.

Przypomnijmy, że niedawno w Warszawie odbyła się charytatywna aukcja dla dzieci strajkujących nauczycieli. Pisaliśmy o tym tutaj:

Aukcja dla dzieci strajkujących nauczycieli. Zebrano ponad 212 tysięcy złotych

Zbiórka “Wspieram nauczycieli” prowadzona jest przez cały czas. Wpłat można uiszczać również elektronicznie na numer konta: 13 1240 5934 1111 0010 8960 6877.

(JK, GN)

Fot: Agnieszka Dziemianowicz-Bąk/Twitter