Wystartowała ogólnopolska akcja #sprawdzobecnosc. Chodzi o dotarcie do młodzieży, która wypadła z systemu

Celem akcji  #sprawdzobecnosc Fundacji EFC jest dotarcie do młodzieży, z którą od dawna nie ma kontaktu, lub przestała być aktywna na swoich profilach społecznościowych. Akcja #sprawdzobecnosc jest odpowiedzią na problem postępującej izolacji wśród młodych, którzy od marca uczestniczą w zdalnym systemie nauczania.

– Szacuje się, że kilkanaście tysięcy uczniów mogło wypaść z sytemu zdalnego nauczania. Czasem jest to brak sprzętu, ale czasem trudne sytuacje rodzinne, samotność, depresja. Chcemy, aby akcja Fundacji EFC #sprawdzobecnosc skłaniała do refleksji i zainteresowania się osobami z naszego otocznia, z którymi od dawna nie mieliśmy żadnego kontaktu – mówi Emilia Gromadowska, Prezes Fundacji EFC.

#sprawdzobecnosc – ruszamy z nową akcją Fundacji EFC‼️ Rzucamy wyzwanie izolacji! Nie widzimy się teraz w realu, ale to…

Opublikowany przez Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC Środa, 20 maja 2020

 

„#Sprawdzobecnosc to akcja, w której udział może wziąć każdy. Wystarczy przejrzeć swoją listę znajomych oraz zadzwonić, napisać lub nagrać wiadomość i przesłać ją do osoby, której od dwana się nie widziało nawiązać kontakt” – informują pomysłodawcy.

Jak tłumaczą, wystarczą trzy proste kroki:

>>Rozejrzyj się. Pomyśl, z kim ze swojej klasy, grupy przyjaciół, znajomych na TikToku, Facebooku czy Instagramie od dawna nie miałeś kontaktu.

>>Sprawdź obecność. Jeżeli zauważysz czyjąś nieobecność – po prostu zadzwoń, napisz, zainteresuj się. Bądź uważny! Za tą nieobecnością może się kryć zwykła potrzeba oderwania się na chwilę od rutyny i codziennych zajęć. Być może jednak ktoś czuje się samotny. Może się też zdarzyć, że potrzebuje Twojego wsparcia

>> Udostępnij akcję. Przekaż informację o akcji dalej – wykorzystaj do tego media społecznościowe, w których jesteś. Udostępnij grafikę – symbol akcji, dodaj #sprawdzobecnosc i link oraz wyznacz kolejną osobę do tego zadania.

(JK, GN)

Fot: Fundacja EFC

Ilu uczniów zniknęło z systemu edukacji? Szef MEN: Tego nie wie nikt