Wystartowała 21. edycja akcji Szlachetna Paczka. „Każdy może pomóc”

W sobotę 13 listopada ruszyła kolejna edycja Szlachetnej Paczki. Wolontariusze w ostatnich tygodniach odwiedzili ponad 10 tys. domów osób samotnych, seniorów, chorych i rodzin w trudnym położeniu, by zebrać informacje, czego najbardziej potrzebują. Tak powstała baza Szlachetnej Paczki.

Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki to moment w roku, w którym na stronie www.szlachetnapaczka.pl publikowane są historie tysięcy potrzebujących rodzin, do których dotarli wolontariusze. Od momentu otwarcia bazy przez cztery tygodnie, każdy może wejść na stronę i wybrać rodzinę, której chce pomóc. 

„Od lat wspieramy tych, którzy znajdują się w potrzebie. Pomagamy rodzinom, które nie mają zimowych ubrań. Rodzinom, które otwierając lodówkę, nie mają tam czego szukać – mówi Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora programu.

W Szlachetną Paczkę włączą się w tym roku m.in. narodowe reprezentacje Polski w piłce nożnej męska i kobieca, tenisistka Iga Świątek, ratownicy GOPR wraz z himalaistami Krzysztofem Wielickim i Kingą Baranowska, aktorka Joanna Jabłczyńska.

To już 21. edycja Szlachetnej Paczki. Tylko w zeszłej edycji programu wsparcie materialne otrzymało ponad 14 tysięcy rodzin. Wartość przekazanych paczek przekroczyła 51 mln zł, a w pomoc zaangażowało się ponad 420 tys. Polaków. 

 Na stronie Szlachetnej Paczki znajdą się szczegółowe informacje dla tych, którzy chcą pomóc: www.szlachetnapaczka.pl 

(JK, GN)

Ponad 900 tys. dzieci doświadczyło ubóstwa, a 300 tys. żyje w skrajnym ubóstwie. Raport Szlachetnej Paczki o biedzie w Polsce