Zapraszamy na webinarium: „Jak wykorzystywać potencjał i mocne strony w motywowaniu ucznia”

Webinarium odbędzie się 17 marca w godzinach 16:00-18:00 i jest kierowane do nauczycieli, którzy chcą dowiedzieć się jak motywować uczniów do nauki, zwłaszcza w czasie edukacji zdalnej.

 

Podczas webinarium zostanie przedstawione zastosowanie Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach w obszarze motywowania ucznia. Podejście to bazuje na wydobywaniu potencjału i mocnych stron w celu wspierania pożądanej zmiany.

Bloki tematyczne:

– Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach w edukacji – co to jest i na czym polega?

– Dlaczego kwestia “motywowania ucznia” wymaga zmiany postawy?

– Jak  i po co wydobywać zasoby ucznia?

– Praca na “wyjątkach” od reguły – rozwijanie umiejętności dostrzegania, tego co działa w uczniu i w relacji nauczyciel-uczeń.

Webinarium poprowadzi Agnieszka Turska-Majewska – mgr psychologii, trener pracujący w oparciu o model komunikacji Nonviolent Communication, certyfikowany: terapeuta i trener TSR, certyfikowany trener I stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP), mediator.

Webinarium będzie transmitowane na profilu facebookowym Głosu Nauczycielskiego (www.facebook.com/GlosNauczycielski) – nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

27 stycznia w ramach akcji ‘Uczę innych-dbam o siebie” odbył się webinar pt.: “Empatia dla siebie – czyli o radzeniu sobie ze stresem okiem psychologa”. Uczestniczyło w nim wiele osób ( w kulminacyjnym momencie było ok. 1000 uczestników!). Wszystkim, którzy wzięli w nim udział, dziękujemy!

Webinarium poprowadził Tomasz Majewski – psycholog, certyfikowany terapeuta i trener Terapii  Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR), pracujący rownież w oparciu o model Nonviolent Communication (NVC). Od wielu lat wdraża programy szkoleniowe i rozwojowe dla nauczycieli szkół z  całej Polski. Trener ośrodka szkoleniowo-terapeutycznego INTEGRI TSR. Prezentację z webinarium wraz z proponowanymi przez prowadzącego ćwiczeniami można pobrać TUTAJ

 

Zajrzyj też na stronę: https://glos.pl/ucze-innych-dbam-o-siebie , gdzie znajdziesz teksty i rozmowy z ekspertami na m.in. temat dobrostanu psychicznego nauczycieli