Zbliża się Dzień Bezpiecznego Internetu. Celem akcji jest m.in. edukowanie rodziców i nauczycieli w temacie cyberbezpieczeństwa

We wtorek 11 lutego będziemy obchodzić Dzień Bezpiecznego Internetu. Akcja odbędzie się pod hasłem „Działajmy razem!”. Głównym celem DBI jest promowanie bezpiecznego korzystania z sieci i rozwiązań cyfrowych przez dzieci i młodzież oraz edukowanie rodziców i nauczycieli w temacie cyberbezpieczeństwa.

W Polsce to już 16. edycja akcji, która powstała z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i obecnie obchodzona jest nie tylko w Europie, ale i na innych kontynentach.

– Tegoroczne hasło DBI ma przypominać, że zapewnienie bezpiecznego korzystania przez dzieci i młodzież z internetu to jest wspólna troska zarówno opiekunów i nauczycieli, ale także dostawców treści i usług internetowych oraz wielu podmiotów takich jak NASK, mających realny wpływ na podnoszenie bezpieczeństwa w sieci” – tłumaczy Bartłomiej Klinger, zastępca dyrektora NASK ds. Projektów Administracyjno-Edukacyjnych.

„Zachęcamy do zaangażowania się w działania, mające na celu zapewnienie dzieciom odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa online oraz tworzenie kreatywnego i pozytywnego środowiska w internecie, wolnego od cyberprzemocy czy niebezpiecznych treści” – dodaje.

Halo,haloBierzecie udział w Dniu Bezpiecznego Internetu? 🔔😃Pokażcie nam to i dołączcie do naszego wydarzenia!Jak co…

Opublikowany przez Polskie Centrum Programu "Safer Internet" Wtorek, 26 listopada 2019

W zeszłym roku w ramach obchodów DBI zorganizowano aż 3977 akcji i lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów. Angażowały się szkoły, domy kultury, organizacje pozarządowe, ale także firmy i osoby prywatne. W konkursie na najciekawszą inicjatywę wyłoniono 15 laureatów.

„W tym roku chcielibyśmy, aby inicjatyw było jeszcze więcej niż rok temu. Aktualnie zarejestrowanych mamy prawie 3000 imprez w całej Polsce, a ich liczba cały czas rośnie. Warto do nas dołączyć i zaangażować się na rzecz bezpieczeństwa dzieci w sieci” – mówi Łukasz Wojtasik, ekspert Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Jak się włączyć? Wystarczy zajrzeć na stronę http://www.dbi.pl i wypełnić formularz. Wśród zgłoszonych inicjatyw są m.in. zajęcia edukacyjne, przedstawienia teatralne, warsztaty z psychologiem, przygotowanie gazetek i konkursy plastyczne.

Więcej informacji nt. Dnia Bezpiecznego Internetu można znaleźć na stronie www.dbi.pl oraz www.facebook.pl/bezpiecznyinternet

(JK, GN)

Fot: https://www.facebook.com/bezpiecznyinternet