Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, a także placówki polonijne do udziału w kolejnej edycji akcji „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach resort proponuje wspólne odśpiewanie hymnu narodowego w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku będzie to piątek, 8 listopada. Zgłoszenia będą przyjmowane do czwartku, 7 listopada br. do godz. 15:00.
„Już po raz kolejny zachęcamy uczniów i nauczycieli, aby w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali >>Mazurka Dąbrowskiego<<. W tym roku będzie to piątek, 8 listopada. W ten sposób chcemy włączyć społeczności szkolne we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości” – czytamy m.in. w komunikacie MEN.
📢 Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza szkoły, przedszkola, placówki oświatowe oraz polonijne do udziału w akcji #SzkołaDoHymnu i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego – „Mazurka Dąbrowskiego”. To wyjątkowa okazja, by zjednoczyć społeczności szkolne we wspólnym świętowaniu… pic.twitter.com/MItHEe77Na
— Ministerstwo Edukacji Narodowej (@MEN_GOVPL) November 5, 2024
Aby wziąć udział w akcji, dyrektor szkoły/przedszkola/placówki oświatowej lub inna uprawniona przez niego osoba wypełnia ankietę zgłoszeniową widoczną w Strefie Pracownika w Systemie Informacji Oświatowej (zakładka „Ankiety”). Zgłoszenia będą przyjmowane do czwartku, 7 listopada br. do godz. 15:00.
„Szkoła do hymnu” to akcja, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Do akcji zawsze włączały się także placówki polonijne z całego świata.
Podczas pierwszej edycji akcji w 2018 roku z okazji 100-lecia Niepodległości wspólne śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” odbyło się pod hasłem „Rekord dla Niepodległej”. W akcji uczestniczyło blisko 5 mln uczniów (4 867 937) i prawie 480 tys. nauczycieli (475 235) w 24 439 przedszkolach, szkołach i placówkach. Dodatkowo w akcję zaangażowało się prawie 14 tys. uczniów (13 702) oraz 1 055 nauczycieli ze 109 szkół polonijnych z całego świata.
Więcej informacji tutaj
(GN)