Zielona Góra: Bożena Mania, prezes Okręgu Lubuskiego ZNP na podium w „Biegu 700-lecia uzyskania praw miejskich”

Z okazji 700-lecia Praw Miejskich Zielonej Góry odbył się w niedzielę bieg po ulicach miasta. Dla uczczenia jubileuszu oraz zaznaczenia istnienia w Zielonej Górze od 1945 roku Związku Nauczycielstwa Polskiego wzięła w nim udział prezes Okręgu Lubuskiego ZNP Bożena Mania. Biegła w koszulce z napisem „Zdecydowanie Najlepsza Przynależność”. W swojej kategorii wiekowej zajęła 3 miejsce. Gratulujemy!

„Bieg i medale dedykuję byłym prezesom okręgu zielonogórskiego i  wszystkim członkom mojej organizacji ZNP” – poinformowała Głos Bożena Mania.

Przed rokiem biegano w ramach 800-lecia powstania Zielonej Góry, w tym roku uczczono 700 lat nadania praw miejskich. Choć oba biegi odbyły się na dystansie 6 km, trasy były różne. Zwycięzcy też.

Jak podają lokalne media w tym roku puchar za wygraną pojechał do Gorzowa. Marcel Prędkiewicz stoczył ciekawy pojedynek o pierwsze miejsce. Biegnący za nim Abdellatif Boulkhalf przegrał z nim zaledwie o sekundę. Najszybsza na mecie wśród kobiet była Ewelina Michnowicz, znana w regionie biegaczka z Krosna Odrzańskiego.

Za imprezę odpowiadało lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Zielonej Górze. Wacław Hansz, organizator wydarzenia cieszył się, że na starcie stanęli także biegacze spoza regionu.

Bieg ukończyło 137 uczestników z 250 zapisanych. Więcej zdjęć na stronie FB Okręgu Lubuskiego ZNP tutaj

(GN)

Jak napisać oryginalne życzenia świąteczne? Bożena Mania, prezes Lubuskiego Okręgu ZNP przygotowała życzenia „od serca”. Uwaga, wolno ściągać!

Zielona Góra: Radni apelują do premiera o podwyżki dla nauczycieli i poprawę warunków pracy w szkołach