Znamy laureatów polskiej edycji EUCYS 2020. Nagrodzono 10 uczniowskich projektów badawczych

W sobotę 4 lipca dobiegła końca tegoroczna Polska Edycja Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców. Jury nagrodziło 10 uczniowskich projektów badawczych.

Jury zdecydowało o przyznaniu czterech równorzędnych pierwszych nagród w wysokości 6.000 zł. Trzy projekty zostały wyróżnione drugimi nagrodami, w wysokości 4.000 zł. Także trzy projekty otrzymały nagrody trzecie, w wysokości 2.000 zł. Jurorzy zdecydowali także docenić wyjątkowe walory prezentacji badań, przyznając siedem wyróżnień. Pełna lista nagrodzonych i wyróżnionych znajduje się tutaj.

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci już po raz 26. przeprowadził Polską Edycję tego prestiżowego unijnego konkursu. Młodym Polakom na finałach międzynarodowych idzie bardzo dobrze – nasz kraj wspiął się na podium rankingu zdobywców nagród i pod tym względem ustępuje tylko Niemcom.

👏 4 lipca Jury Polskiej Edycji European Union Contest for Young Scientists (EUCYS) wyłoniło laureatów tego prestiżowego konkursu na uczniowskie prace badawcze. Wszystkim serdecznie gratulujemy! 🎉

Opublikowany przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci Sobota, 4 lipca 2020

 

Konkurs Prac Młodych Naukowców UE organizowany jest od 31 lat przez Komisję Europejską, jako kontynuacja konkursu Philipsa, którego historia sięgała 1968 roku.

Dziś jest to bardzo prestiżowy konkurs dla zainteresowanej nauką młodzieży z kilkudziesięciu krajów z całego świata. Na finałach spotyka się ponad setka młodych badaczy.

Międzynarodowe finały EUCYS, planowane w Salamance na wrzesień tego roku, nie odbędą się z troski o powstrzymanie rozprzestrzeniania się COVID-19. Komisja Europejska oraz lokalni organizatorzy zadecydowali, że Hiszpania będzie gościć autorów najlepszych uczniowskich prac dopiero w 2021 roku.

(JK, GN)

We wtorek mija termin rekrutacji do Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci