Znany nauczyciel założył lokalną telewizję internetową. Tarnowska Akademia Nauki już nadaje

Kilka dni temu wystartowała Tarnowska Akademia Nauki. Na specjalnym kanale YouTube uczniowie mogą poszerzać wiedzę, rozwijać zainteresowania i uczestniczyć w wirtualnych spotkaniach z ciekawymi ludźmi. Za inicjatywą stoi m.in. Marcin Zaród, nauczyciel języka angielskiego z Tarnowa, Nauczyciel Roku 2013.

Pomysł pojawił się zaraz po tym, jak zapadła decyzja o zamknięciu szkół w całej Polsce. Miejscy urzędnicy wspólnie z nauczycielami chcieli, by młodzież z tarnowskich szkół znalazła interesującą alternatywę dla szkoły w czasie kwarantanny.

Program sesji piątkowej (początek o 11.00 do 12.30, ale streaming będzie dostępny już 15 minut przed 11.00, gdzie…

Opublikowany przez Marcina Zaród Piątek, 20 marca 2020

 

I tak powstała Tarnowska Akademia Nauki, która nadaje od poniedziałku do piątku od godziny 11 na kanale YouTube i jest skierowana do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.

Hiper-prośba! Słuchajcie, żeby nadać "ładny adres" kanału Tarnowskiej Akademii Nauki, musimy mieć 100 subskrypcji. Czy…

Opublikowany przez Marcina Zaród Poniedziałek, 16 marca 2020

 

W ostatnim wydaniu Głosu Nauczycielskiego Marcin Zaród i inni nauczyciele z grupy Superbelfrzy RP radzą, jak zacząć uczyć online, na co zwrócić uwagę i jakie narzędzia wykorzystywać?

” (…) Niewiele wspólnego z nauczaniem online ma wykorzystanie dziennika elektronicznego do tego, żeby wysłać uczniom wiadomość typu: >>Przeczytajcie kolejne dwa rozdziały podręcznika, a za dwa tygodnie zrobię z tego sprawdzian<< Lepiej rozpocząć od wskazania im konkretnych miejsc, w których mogliby zdobyć potrzebne informacje. Mogą to być sprawdzone kanały youtube’owe (…)” – wskazuje m.in. M. Zaród (więcej w Głosie nr 12 z 18 marca 2020)

(JK, GN)

Prof. Lech Mankiewicz: Khan Academy to jedno z najlepszych narzędzi do nauki online, także w Polsce ma swoją markę

Gdzie szukać ciekawych narzędzi do nauczania online? Oto kilka propozycji