ZNP dziękuje za wsparcie po ujawnieniu hejtu na nauczycieli i Związek

„Otrzymaliśmy kilkadziesiąt listów poparcia od pracowników innych branż i sektorów, związków zawodowych i grup społecznych oburzonych treścią ujawnionych maili, które mają rzekomo pochodzić ze skrzynki szefa KPRM Michała Dworczyka, ujawniających plan przygotowanego ataku na prezesa ZNP i nauczycieli w czasie protestu w 2019 r.” – czytamy na stronie internetowej ZNP.

Związek podziękował za wsparcie i opublikował na swojej stronie niektóre listy poparcia m.in. od pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, górników, pracowników rolnictwa, kolejarzy, pracowników Turowa, pracowników kultury i sztuki czy pracowników gospodarki morskiej.

Listy te zostały również skierowane do Prezydenta RP, Premiera RP oraz Ministra Sprawiedliwości. Listy można przeczytać tutaj.

Przypomnijmy, że ZNP zapowiedział złożenie wniosku do prokuratury o wszczęcie dochodzenia w sprawie dotyczącej podejrzenia popełnienia następujących przestępstw:

1) przestępstwa zniesławienia pracowników systemu oświaty, jako grupy zawodowej,

2) przestępstwa zniesławienia Związku Nauczycielstwa Polskiego, jako osoby prawnej,

  1. przestępstw określonych w art. 212 § 2 Kodeksu Karnego.

(GN)

Prezes ZNP: Domagamy się wyjaśnienia wszelkich okoliczności, które towarzyszyły zmasowanej fali hejtu na nauczycieli (video)

OPZZ: Oczekujemy jednoznacznego stanowiska rządu w sprawie bezprecedensowej nagonki na polskich nauczycieli

Wszystko o aferze mailowej. “Nie zgadzamy się na hejt i poniżanie nauczycieli!”