Zyta Czechowska, Nauczyciel Roku 2019, utworzyła zbiórkę na WOŚP. „Nauczyciele też mają swoją puszkę”

„Nauczyciele też mają swoją puszkę, bo jesteśmy solidarni i wrażliwi” – napisała na Facebooku Zyta Czechowska, Nauczyciel Roku 2019, która utworzyła nauczycielską zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Każda kwota ma znaczenie!” – podkreśliła”.

Wydarzenie utworzone przez Zytę Czechowską na FB można znaleźć tutaj.

„Jurek Owsiak i WOŚP zawsze wspierali i wspierają edukację. Pokazał to strajk polskich nauczycieli. Ten rok dla naszej oświaty nie był łatwy, ale zjednoczył wiele środowisk. Przełóżmy tę solidarność na szlachetny cel jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To dar nas wszystkich, nauczycieli, rodziców, uczniów i przyjaciół szkoły” – czytamy we wpisie informującym o zbiórce.

„Liczę na Was i wiem, że nie zawiedziecie! Każdy datek ma znaczenie, to nasz wspólny cel, bo zdrowie dzieci to nasza wspólna sprawa” – podkreśliła Zyta Czechowska.

Do akcji włączają się też inni nauczyciele.

„Płonę z radości, dumy i wzruszenia. Ale nim spłonę, wrzucę coś do nauczycielskiej puszki. Do czego zachęcam zresztą każdego z Was. Leczmy ten chory świat dobrem, konkretnym dobrem, a warto to zacząć, nie tylko symbolicznie, od pierwszego dnia nowego roku” – napisał na FB Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018.

Nie mógłbym sobie wyobrazić lepszego pierwszego posta w Nowym Roku. Gdy przełamywałem się złotą kredą (tak, tak,…

Opublikowany przez Przemka Staronia Środa, 1 stycznia 2020

„Przekazałem też pióro, które było jedną z nagród dla NR 2007. Mam nadzieję, że nasi uczniowie wylicytują ładną sumkę” – skomentował z kolei Wiesław Włodarski, Nauczyciel Roku 2007.

Przypomnijmy, że Zyta Czechowska, Nauczycielka Roku 2019 znalazła się w gronie 50 śmiałych kobiet “Wysokich Obcasów”.

Śmiałe kobiety 2019. Zyta Czechowska nominowana za wrażliwość na potrzeby uczniów

12 stycznia 2020 roku WOŚP skupi się na takich dziedzinach medycy dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia. “Nadchodzący finał zagramy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej” – informują organizatorzy.

(JK, GN)

Fot: WOŚP

Piękny gest noblistki. Olga Tokarczuk przekazała na aukcję WOŚP oficjalną replikę medalu noblowskiego

Kiedy najbliższy Finał WOŚP? Znamy datę