100 dni rządu M. Morawieckiego. „Dużo środków przeznaczyliśmy na podwyżki dla nauczycieli.” Tak się chwalą rządzący

Poprawa naszego systemu edukacji jest kolejnym istotnym tematem. Dużo środków przeznaczyliśmy na podwyżki dla nauczycieli. Chcemy, by jak najwięcej zarabiali. Poświęcamy wiele uwagi na poprawę warunków kształcenia, na nowoczesne programy nauki – premier Mateusz Morawiecki uznał, że edukacja to dziedzina, w której jego gabinet odnosi sukcesy i należy się nimi pochwalić z okazji „100 dni rządu”.

W sobotę 29 lutego br. podczas konwencji podsumowującej 100 dni rządu premier przeciwstawiał skuteczność swojego rządu – dzisiejszej opozycji. „Oni obiecali – my zrobiliśmy” – grzmiał. – Realizujemy obietnice. Nawet obietnice opozycji – zaznaczył. W tym kontekście chwalił się reformą edukacji i programem „Dobry Start”, czyli wyprawką 300 zł dla uczniów.

Jednocześnie – jak zapowiedział – w tej kadencji rząd poświęci bardzo dużo uwagi na poprawę programów kształcenia. – Żeby programy były dostosowane jak najlepiej do trzeciej dekady XXI wieku – zaznaczył.

Jakie to programy? – Nowoczesne programy, które tworzą dobrą przestrzeń do nauki, ale jednocześnie sprawiają, że w umysłach naszych dzieci, młodzieży jest wszystko jak najlepiej poukładane. Czyli programy, które z jednej strony mają dużo przedmiotów ścisłych, ale także przedmiotów humanistycznych i przedmiotów tych, które pokazują, na czym polega skomplikowany świat XXI wieku. To zmiany programowe, które zamierzamy realizować – zachwalał szef rządu.

Sprawdziliśmy, co szef rządu mówił 100 dni temu w trakcie swojego expose. Wtedy też dużo obiecywał.

– Nowoczesna szkoła to inwestycje w młode pokolenie, w przyszłość Polski. Dlatego uruchomimy składający się ze środków krajowych i unijnych program o wartości 2 mld zł, który sprawi, że Polska szkoła będzie odpowiadała nie tylko potrzebom teraźniejszości, ale i przyszłości – przekonywał wtedy Mateusz Morawiecki.

– To pomoce do nauki programowania lub multimedialne tablice. To także wsparcie, które pomoże wykonać niezbędne modernizacje, czy po prostu poprawi jakość pomieszczeń, w których uczą się nasze dzieci i młodzież. W czasie tej kadencji przeprowadzimy wielką modernizację szkół. Nasz cel to co najmniej 1000 zeroemisyjnych, samowystarczalnych energetycznie, ekologicznych szkół –obiecywał.

Brzmi znajomo? Gdyby ktoś chciał sobie przypomnieć, co jeszcze premier Morawiecki mówił o edukacji w swoim expose, to wszystkie obietnice może znaleźć poniżej:

Premier obiecuje podwyżki i grozi

(JK, GN)

Fot: KPRM/twitter

Premier Morawiecki z pompą otworzył nowe skrzydło szkoły w Woli Filipowskiej. „2,5 mln zł z budżetu trafiło w dobre miejsce”